כל מה שרציתם לדעת עלברזיל.

מידע כללי

ברזיל היא המדינה הכי גדולה בדרום אמריקה ואחת המדינות המרתקות למטיילים. המדינה חולקת גבול כמעט עם כל מדינות דרום אמריקה והיא גם המדינה היחידה ביבשת שהשפה בה היא לא ספרדית (פורטוגזית). הקסם של ברזיל מתבטא בהיבטים שונים: האנשים החמים, המוזיקת המטריפה והטבע המדהים שיש במדינה הזו. חופים טרופיים עם חול לבן ודקלים, לצד יערות גשם וג'ונגלים. שניים מפלאי העולם בדמות נהר האמזונאס המופלא ומפלי האיגואסו המרשימים. בעלי חיים מיוחדים וצמחייה שלא תמצאו באף מדינה ביבשת. ואיך אפשר בלי הקרנבל המשוגע שמתקיים פעם בשנה עם העם הכי שמח שיש.

מזג אוויר ועונות לטיול

ברזיל היא מדינה טרופית שחם ונוח לטייל בה בכל חודשי השנה. העונה החמה בה היא מתחילה בנובמבר ונמשכת עד אפריל, נחשבת לעונה התיירותית למרות שהיא העונה הגשומה יותר (לא באמת מפריע). העונה הקרה מתחילה במאי ונמשכת עד אוקטובר והיא העונה היבשה והפחות תיירותית, גם בעונה זו מעולה לטייל בברזיל ומומלץ בעיקר באיזור האמזונאס שם יבש ונוח לטיול.

ויזה ומעברי גבול

ויזה לברזיל ניתנת אוטומטית לישראלים ל90 יום מרגע הכניסה יש להצטייד בדרכון בתוקף של לפחות חצי שנה. ודאו שחתמו לכם על הדרכון בכניסה עם תאריך במידה ונכנסתם למדינה יבשתית.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי בברזיל הוא ריאל. במדינה לא מקבלים דולרים ותצטרכו להחליף למטבע המקומי. ברזיל היא אחת ההמדינות הכי יקרות ביבשת. איפה להמיר: ניתן להמיר דולרים או יורו בשער טוב במשרדי החלפנות ובבנקים בעיקר בריו דה ז'נירו, המנעו מלהחליף ברחוב. כספומטים: בכל הערים והעיירות יש כספומטים, יש הגבלה על כמות המזומן שניתן למשוך בפעם אחת, באיים יהיה קשה למצוא כספומט לכן זכרו למשוך מראש מזומן. כרטיסי אשראי: מכבדים את כל סוגי כרטיסי האשראי כמעט בכל מקום.