כל מה שרציתם לדעת עלפרו.

מידע כללי

פרו היא אחת המדינות המגוונות והאהובות על מטיילים בדרום אמריקה. המדינה מתחלקת לשלושה איזורים עיקריים: קו החוף של המדינה בו נמצאת הבירה הענקית לימה ועוד המון חופים בתוליים יפיפיים. איזור הרי האנדים בהם נמצאים רוב הטרקים הכי טובים ביבשת. ואיזה הג'ונגלים ויערות הגשם של האמזונס. בפרו נמצאת גם קוסקו שהיא בירת דרום אמריקה הלא רשמית, עיר שיהיה לכם קשה מאוד לעזוב ברגע שתגיעו אליה. כל זה מבלי שנדבר על המקומיים האדיבים, הנופים המדהימים וחיי הלילה הרועשים.

מזג אוויר ועונות לטיול

פרו מתחלקת לעונה יבשה ועונה רטובה. בשונה מישראל בפרו העונה היבשה היא בחורף (מאי-אוקטובר). בתקופה זו מאוד נוח לעשות את הטרקים והמדינה מאוד מתויירת. העונה הרטובה היא בקיץ (נובמבר-אפריל) בה הטמפרטורות חמות יותר אבל יש תקופות של גשמים.

ויזה ומעברי גבול

ויזה לפרו ניתנת אוטומטית לישראלים ל60 יום מרגע הכניסה. יש להצטייד בדרכון בתוקף של לפחות חצי שנה. במידה ותשארו מעבר ל60 יום תוכלו להאריך את הויזה בעלות סמלית או לשלם קנס על שהות אקסטרה. ודאו שחתמו לכם על הדרכון בכניסה עם תאריך.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע בפרו הוא סול והיא נחשבת למדינה יחסית זולה ביבשת. איפה להמיר: ניתן להמיר דולרים או יורו בשער טוב במשרדי החלפת כספים ובבנקים. כספומטים: ישנם כספומטים בכל אחת מהערים הגדולות בכל פינה אך ההגבלה על סכום המשיכה נמוך והעמלות יחסית גבוהות. כרטיסי אשראי: מכבדים את כל סוגי כרטיסי האשראי כמעט בכל מקום.