כל מה שרציתם לדעת עלצ'ילה.

מידע כללי

צ'ילה היא רצועה ארוכה הנמצאת בין הרי האנדים לאוקיינוס השקט. רוב המטיילים משלבים את ארגנטינה בטיול בצ'ילה שכן הן צמודות לכל אורכן ומאוד נוח לעבור בין המדינות. צ'ילה שנחשבת לאחת המדינות היפות ביבשת משלבת איזורי טבע מדהימים: פטגוניה וארץ האש עוצרי הנשימה מדרום, מדבר האטקמה מצפון, רכס הרי האנדים ממזרח וחופי האוקיינוס השקט ממערב. המדינה נחשבת לגן עדן לאוהבי הטבע והטרקים ותמצאו בה קרחונים, הרים מושלגים, אגמים, שמורות טבע ויערות, הרי געש, מדבר ואפילו גייזרים. מלבד נופים עוצרי נשימה תפגשו גם ערים מודרניות ותרבותיות ומקומיים נחמדים.

מזג אוויר ועונות לטיול

צ'ילה היא מדינה ארוכה ובעקבות כך האקלים משתנה בין האזורים השונים אך עונת התיירות מתחלקת לשניים: הקיץ - חל בין החודשים נובמבר לאפריל, הטמפרטורות בעונה הזו יחסית נוחות וזו עונה מצויינת למטיילים. החורף - חל בין החודשים מאי לאוקטובר, הטמפרטורות בעונה הזו יורדות באופן קיצוני בדרום המדינה ובאיזור החופים תתקלו ברוחות חזקות מאוד שיקשו מאוד על השהות באיזור. מאי ואוקטובר הם לא שיא העונה אבל עדיין חודשים שניתן לטייל בהם במקומות מסויימים.

ויזה ומעברי גבול

ויזה לצ'ילה ניתנת אוטומטית לישראלים ל90 יום מרגע הכניסה. יש להצטייד בדרכון בתוקף של לפחות חצי שנה. בכניסתכם למדינה תקבלו כרטיס תייר שהוא בעצם אשרת השהיה שלכם וביציאה מהמדינה תצטרכו להחזיר אותו או שתשלמו קנס, לכן רצוי לשמור אותו טוב יחד עם הדרכון.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי בצ'ילה הוא פסו צ'יליאני, ועלויות הטיול במדינה הם ממוצעות ביחס ליבשת. איפה להמיר: ניתן להמיר דולרים בבנקים ובמשרדי החלפנות. בסנטיאגו תוכלו להחליף את רוב המטבעות במשרדי החלפנות. כספומטים: בכל הערים הגדולות יש כספומטים למשיכת מזומן, לא ניתן למשוך דולרים בצ'ילה אלא רק פסו. כרטיסי אשראי: בצ'ילה מכבדים את כל כרטיסי אשראי בערים הגדולות, אך מומלץ להשתמש במזומן במדינה.