כל מה שרציתם לדעת עלקולומביה.

מידע כללי

קולומביה היא מדינה עשירה בחוויות. המדינה הרביעית בגודלה בדרום אמריקה מציעה הכל מהכל לכל סוג של טיול. קולומביה היא המדינה היחידה ביבשת שמצד אחד שלה האוקיינוס הפסיפי ומהצד השני הים הקריבי. יש בה יערות גשם וג'ונגלים, מגוון של בעלי חיים, חופים טרופים והרי האנדיים. ערים גדולות ומפותחות לצד כפרים קטנים. אתרים ארכאולוגיים אל מול טרקים משוגעים. חיי לילה מטורפים לצד אטרקציות ייחודיות ושוות. קולומביה פשוט מתאימה לכולם ולכל סוג של טיול. רמת הפשיעה שקולומביה הייתה מזוהה איתה בעשורים האחרונים ירדה מאוד והיא כבר יותר בטוחה מבעבר.

מזג אוויר ועונות לטיול

קולומביה היא מדינה שקרובה לקו המשווה ולכן האקלים בה הוא טרופי ונוח לטייל במדינה בכל חודשי השנה. יחד עם זאת יש איזורים שונים בהם עדיף לטייל בעונות מסויימות עקב היותה מדינה גדולה: בחוף הקריבי וצפון והמדינה העונה היבשה חלה בין דצמבר למרץ וזו העונה התיירותית והיקרה ביותר אך גם בשאר השנה נוח מאוד לטייל באיזור זה. האיזור הפסיפי הוא איזור שברוב ימות השנה יורדים בו גשמים אך מזג האוויר נוח למדי. איזור האמזונס הוא גם איזור שברוב ימות השנה יורדים בו גשמים אך בחודשים יולי-אוגוסט לרוב יבש ונעים. שימו לב שבחודשים דצמבר-ינואר זו תקופת החגים בקולומביה והמחירים בה הרבה יותר יקרים משאר השנה.

ויזה ומעברי גבול

בכניסה לקולומביה תקבלו ויזה אוטומטית ל90 יום ללא צורך בהכנה מוקדמת. תדרשו להציג דרכון עם חצי שנה תוקף, וכרטיס יציאה מהמדינה.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע בקולומביה הוא פסו קולומביאני, ובשונה ממספר מדינות בדרום אמריקה בקולומביה לא מכבדים דולר אמריקאי. הערך של המטבע הוא נמוך מאוד ולכן השטרות שתקבלו יכולים להיות בין 2000 פסו ל50 אלף פסו. איפה להמיר: ניתן להמיר דולרים בשער טוב במשרדי החלפנות ובבנקים. כספומטים: כמעט בכל עיר ישנם כספומטים אך ישנה הגבלה על כמות הכסף אותו ניתן למשוך במשיכה אחת, לכן שימו לב באיזה בנק אתם מושכים. כרטיסי אשראי: ברוב המקומות בקולומביה מכבדים ויזה ומאסטרכארד וזה מאוד מקובל לשלם בכרטיסי אשראי.