כל מה שרציתם לדעת עלבוליביה.

מידע כללי

בוליביה היא המדינה הכי זולה וענייה בדרום אמריקה אך גם אחת היפות ביבשת. המדינה היחידה שאין בה גישה לים התברכה בנופים מדהימים וטבע מרתק. אתרי טבע מדהימים כמו מדבר המלח בסלאר, אגם הטיטיקקה, יערות הגשם של האמזונאס ורכס הרי האנדים המרהיב הם גן עדן לאוהבי הטרקים והמסלולים והם מהמיוחדים שתראו ביבשת הלטינית. יחד עם זאת בוליביה היא גם מקום מצויין לאוהבי השופינג בעקבות המחירים המצחיקים שתמצאו שם וזהו גם מקום מעולה לקנות מזכרות.

מזג אוויר ועונות לטיול

בבוליביה יש שתי עונות עיקריות: העונה היבשה - חלה בין החודשים אפריל לאוקטובר שזוהי תקופת החורף בבוליביה, הטמפרטורות יותר נמוכות בעונה הזו אך יש הרבה פחות גשמים וזוהי העונה התיירותית במדינה. העונה הגשומה - חלה בין החודשים נובמבר למרץ שזוהי תקופת הקיץ בבוליביה, הטמפרטורות בעונה הזו גבוהות יותר אך הגשמים החזקים מקשים על מטיילים עקב התשתיות הגרועות שבמדינה, וזו עונה פחות מתאימה למטיילים.

ויזה ומעברי גבול

ישראלים צריכים ויזה על מנת להיכנס לבוליביה ומכיוון שאין שגרירות בישראל לא ניתן להוציא מישראל. בהינתן הויזה היא ניתנת ל30 יום ותקפה לשנה מיום הוצאתה. ניתן להוציא ויזה בשלוש דרכים: אונליין: דרך אתר משרד החוץ של בוליביה. שגרירות\קונסוליה: בכל מדינה בדרום אמריקה יש נציגות של בוליביה ותוכלו להיכנס ולהגיש בקשה לויזה. מעברי גבול: ניתן להוציא ויזה גם במעברי הגבול השונים, אך בעלות גבוהה יותר. **שימו לב שתהליך הוצאת הויזה לוקח עד 30 יום מרגע הבקשה ויש להערך בהתאם מראש. **בכל אחת מהדרכים יש צורך במסמכים הנדרשים ממשרד החוץ בבוליביה שמתעדכנים כדרך קבע, היכנסו לאתר משרד החוץ כדי לקבל מידע עדכני.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי בבוליביה הוא הבוליביאן. זוהי אחת המדינות הזולות ביותר לטייל בהן. איפה להמיר: ניתן להמיר דולרים בבנקים ובמשרדי החלפנות. מטבעות אחרים קשה להחליף בבוליביה. רצוי להחליף את הבוליביאן חזרה לדולרים לפני היציאה מהמדינה. כספומטים: בכל הערים הגדולות יש כספומטים למשיכת מזומן, בכפרים ובעיירות הקטנות קשה למצוא כספומטים לכן מומלץ להצטייד במזומן. כרטיסי אשראי: רוב המקומות בבוליביה לא מכבדים כרטיסי אשראי, וחוץ ממלונות או מסעדות נחשבות לא יכבדו כרטיס אשראי.