כל מה שרציתם לדעת עלאורוגוואי.

מידע כללי

אורוגואיי היא אחת המדינות הקטנות בדרום אמריקה. המדינה שממוקמת בדרום היבשת וגובלת עם ברזיל וארגנטינה שוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי ומתהדרת בחופים שקשה להסביר במילים כמה שהם יפים. אורוגואיי היא אחת המדינות הפחות מתויירות ביבשת וממש לא בצדק. מלבד חופים יפים, זוהי מדינה שלווה עם קצב מאוד רגוע וכיפי, מסעדות עם אוכל ברמה מאוד גבוהה שלא לדבר על הסטייקים המטורפים שתאכלו שם לחובבי הבשר. זוהי מדינה מאוד מתקדמת ביחס לשכנותיה מהיבשת והתשתיות שם מאוד מפותחות עם אוכלוסיה שרובה ממוצא אירופאי והיא כנראה המדינה הבטוחה ביותר ביבשת.

מזג אוויר ועונות לטיול

מזג האוויר באורוגואיי נוח ברוב חודשי השנה למטיילים וסביר שתתקלו בגשם קל בכל אחד מחודשי השנה. במדינה ישנם 2 עונות עיקריות: קיץ - חל בין החודשים דצמבר למרץ ובעונה זו חמים ורמת המשקעים נמוכה מאוד וזו העונה התיירותית ביותר במדינה. חורף - חל בין החודשים יוני לספטמבר ובעונה זו הטמפרטורות יורדות על לכדי 10 מעלות ורמת המשקעים גבוהה יותר.

ויזה ומעברי גבול

ויזה לאורוגואיי ניתנת אוטומטית לישראלים ל90 יום מרגע הכניסה. יש להצטייד בדרכון בתוקף של לפחות חצי שנה. בכניסתכם למדינה תקבלו כרטיס תייר שהוא בעצם אשרת השהיה שלכם וביציאה מהמדינה תצטרכו להחזיר אותו או שתשלמו קנס, לכן רצוי לשמור אותו טוב יחד עם הדרכון.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי הוא פסו אורוגואיי, וזוהי נחשבת למדינה יקרה ביחס לשאר היבשת. איפה להמיר: ניתן להמיר דולרים בבנקים ובמשרדי החלפנות, במשרדי החלפנות לרוב תקבלו שער טוב יותר. כספומטים: בכל הערים הגדולות יש כספומטים למשיכת מזומן, בכפרים פחות. כרטיסי אשראי: באורוגואיי מכבדים את כל כרטיסי אשראי ברוב המקומות, אך תשלמו עמלה קטנה על השימוש בהם.