כל מה שרציתם לדעת עלאקוודור.

מידע כללי

אקוודור היא אחת המדינות הקטנות בדרום אמריקה ולמרות היותה לא מתויירת כמו שאר מדינות היבשת היא אטרקטיבית לא פחות. המדינה קודם כל ידועה כשער הכניסה היחיד לאיי הגלאפגוס המופלאים, ואם תרצו לבקר בהם(אתם רוצים) תצטרכו להגיע קודם לאקוודור. אקוודור היא גם מדינה שמלאה בטבע וכמות האטרקציות ואתרי התיירות שיש בה היא עצומה ביחס לגודלה. המדינה משלבת חופים מגניבים לגלישה ולצלילה, ג'ונגלים ירוקים, ורכס הרים עם נופים מדהימים. היתרון בכך שהיא קטנה הם הנסיעות הקצרות יחסית ממקום למקום.

מזג אוויר ועונות לטיול

אקוודור נמצאת בדיוק על קו המשווה מה שנותן לה מזג אוויר טרופי נעים בכל ימות השנה. גשם יוכל לתפוס אתכם בכל מצב והוא חלק מהחוויה באקלים הזה.

ויזה ומעברי גבול

ויזה לאקוודור ניתנת אוטומטית לישראלים ל30-90 יום מרגע הכניסה יש להצטייד בדרכון בתוקף של לפחות חצי שנה. בכניסתכם למדינה תקבלו כרטיס תייר שהוא בעצם אשרת השהיה שלכם וביציאה מהמדינה תצטרכו להחזיר אותו או שתשלמו קנס, לכן רצוי לשמור אותו טוב יחד עם הדרכון.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי באקוודור הוא דולר אמריקאי. המדינה הייתה בעבר מהזולות ביבשת אבל מאז המעבר לדולר היא התייקרה מעט ונחשבת היום לממוצעת. איפה להמיר: לא צריך להמיר, המטבע הוא דולר אמריקאי. כספומטים: בכל הערים הגדולות יש כספומטים. כרטיסי אשראי: מכבדים כרטיסי האשראי בערים הגדולות בחלק גדול מהמקומות אבל רצוי להחזיק מזומן.