כל מה שרציתם לדעת עלקוסטה ריקה.

מידע כללי

קוסטה ריקה היא מדינה טרופית במרכז אמריקה ואחת המדינות המגוונות ביותר ביבשת. שילוב של נופים מטורפים, חופים מדהימים וג'ונגלים עוצמתיים. המדינה היא גן עדן למטיילים שאוהבים טבע ותמצאו בה אגמים, מפלים, הרי געש, שמורות טבע, נהרות ובעלי חיים בכמויות. קוסטה ריקה מושלמת גם לאוהבי החוף והגלישה עם רצועות חוף וגלים מהטובים בעולם. מקומיים חברותיים, מדינה שאוהבת תיירים, מזג אוויר מדהים ושלל אטרקציות הופכות את קוסטה ריקה ללהיט של מרכז אמריקה.

מזג אוויר ועונות לטיול

מזג האוויר בקוסטה ריקה הוא טרופי וחם כל השנה במדינה. העונה היבשה מתחילה בנובמבר ונגמרת באפריל והיא העונה היותר תיירותית, מזג האוויר בה חם אבל גשם הוא חלק גם מהעונה הזו. העונה הרטובה מתחילה במאי ונגמרת באוקטובר, בתקופה זו חם יותר במדינה אך מזג האוויר הפכפך וימים של גשם בלתי פוסק מופיעים לצד ימים מלאים בשמש.

ויזה ומעברי גבול

בכניסה לקוסטה ריקה ישראלים מקבלים ויזה אוטומטית עד לתאריך של כרטיס היציאה מהמדינה מקסימום 90 יום. אם תרצו להאריך את הויזה מעבר ל90 יום גם זה אפשרי במרכזי ההגירה שבמדינה. תדרשו להציג דרכון עם חצי שנה תוקף יש להראות בכניסה למדינה כרטיס עם תאריך יציאה מהמדינה.

מטבע מקומי ועלויות

בקוסטה ריקה מכבדים גם דולרים ואין צורך להחליף מזומן לקולון לפני ההגעה למדינה. איפה להמיר: מומלץ להמיר כספים בבנקים בערים, שם יחס ההמרה הוא הנמוך ביותר. כספומטים: ניתן למשוך קולון או דולרים ברוב הכספומטים של הבנקים. כרטיסי אשראי: ברוב המקומות בקוסטה ריקה מכבדים את כל כרטיסי האשראי.