כל מה שרציתם לדעת עלגואטמלה.

מידע כללי

גואטמלה היא המדינה האהובה ביותר ע"י תרמילאים במרכז אמריקה. מדינה זולה במיוחד ביחס לשאר מדינות מרכז אמריקה (מקסיקו, קוסטה ריקה ופנמה), הוסטלים זולים ברמה טובה, האוכל טעים וזול וכך גם האטרקציות. במדינה ישנם כמה מאתרי הטבע היפים בעולם בנוסף לאתרי הארכיאולוגיה המרשימים של בני המאיה שנמצאים בה. לצד ריחות וצבעים אותנטים בערים הגדולות תמצאו שווקים גדולים וסוחרים המציפים את הערים הגדולות. טיול במדינה פחות מתאים למי שמחפש מלונות יוקרה ומסעדות טובות, אבל אם אתם חובבי טבע בדמות אגמים, הרי געש, בריכות טבעיות ומפלים גואטמלה היא המקום לטייל בו.

מזג אוויר ועונות לטיול

בדיוק כמו בשאר מדינות מרכז אמריקה מזג האוויר בגואטמלה הוא טרופי לכן ניתן לטייל ברחבי המדינה כל השנה. העונה גשומה מתחילה ביוני ונגמרת באוקטובר ומזג האוויר משתנה בעונה זו כאשר תתקלו בימים שטופים בשמש לצד ימים של גשם, הטמפרטורות גבוהות מאוד, אך גם בימי גשם גואטמלה יותר רגועה משכנותיה ולא יורדים שם כמויות של גשמים המפריעים למהלך הטיול, זוהי העונה הפחות מתויירת ולכן מחירי הלינה זולים יותר. העונה היבשה מתחילה בנובמבר ונגמרת במאי וזוהי העונה האידיאלית לתיירות כאשר הטמפרטורות נוחות מאוד והסיכוי לגשם נמוך מאוד.

ויזה ומעברי גבול

בכניסה לגואטמלה ישראלים מקבלים ויזה אוטומטית ל90 יום ללא צורך בהכנות מוקדמות. ודאו שהדרכון בתוקף לחצי שנה מיום הכניסה. במידה ותרצו תוכלו להאריך את השהות ב90 יום נוספים תוכלו לגשת למשרד הפנים בגואטמלה סיטי.

מטבע מקומי ועלויות

בגואטמלה מכבדים ברוב המקומות שני סוגי מטבעות: קצאל ודולר אמריקאי. איפה להמיר: בעיקר בבנקים אבל גם במשרדי חלפנות. מומלץ להגיע עם דולרים, קשה מאוד להמיר סוג אחר של מטבע. כספומטים: בערים הגדולות תמצאו לא מעט כספומטים כאשר תקבלו את שער ההמרה הטוב ביותר בבנקים. שימו לב שבכפרים הקטנים נדיר למצוא כספומט ומומלץ להצטייד במזומן טרם ההגעה לכפרים. בעת הוצאת מזומן בכספומטים הזהרו כי יש לא מעט מקרי שוד באיזורים אלו. כרטיסי אשראי: ברוב המקומות בגואטמלה מכבדים ויזה ומאסטר כארד, אמריקן אקספרס ודינרס פחות מכבדים במקומות השונים.