כל מה שרציתם לדעת עלפנמה.

מידע כללי

פנמה היא המדינה הדרומית ביותר במרכז אמריקה והגבול שלה עם קולומביה מחבר בין דרום למרכז אמריקה. פנמה ידועה בחופים מדהימים, ביערות הגשם ושמורות הטבע היפות הנמצאות בה. מה שתמצאו בפנמה דומה מאוד לקוסטה ריקה אך בניגוד אליה היא מדינה פחות מתויירת ולכן האותנטיות שלה נשמרה. המדינה מדהימה ומתאימה לכל סוגי המטיילים ויש המון בה לראות בה, לא סתם היא נקראת הפנינה של מרכז אמריקה

מזג אוויר ועונות לטיול

מזג האוויר בפנמה הוא טרופי לכן ניתן לטייל ברחבי המדינה כל השנה. העונה הרטובה מתחילה במאי ונגמרת בנובמבר ומזג האוויר מאוד הפכפך בעונה זו כאשר תתקלו בימים שטופים בשמש לצד ימים של גשם שוטף, הטמפרטורות גבוהות ולרוב חם ולח מאוד. העונה היבשה מתחילה בדצמבר ונגמרת באפריל וזוהי העונה האידיאלית לתיירות כאשר הטמפרטורות נוחות מאוד והסיכוי לגשם נמוך מאוד.

ויזה ומעברי גבול

בכניסה לפנמה תקבלו ויזה אוטומטית ל30 יום ללא צורך בהכנה מוקדמת. תדרשו להציג דרכון עם חצי שנה תוקף, וכרטיס יציאה מהמדינה

מטבע מקומי ועלויות

בפנמה מכבדים בכל מקום שני סוגי מטבעות: בלבואה ודולר אמריקאי. אין בין המטבעות כמעט הבדל, השער שלהם זהה ואפילו השטרות דומים מאוד. איפה להמיר: מומלץ להגיע עם דולרים, מקבלים אותם בכל מקום. כספומטים: בקושי ניתן למצוא בפנמה כספומטים ועמלת ההמרה שלהם גבוהה, לכן עדיף להגיע עם מזומן. כרטיסי אשראי: בכל המקומות בפנמה מכבדים ויזה ומאסטר כארד, אמריקן אקספרס כמעט ולא מכבדים.