כל מה שרציתם לדעת עלקובה.

מידע כללי

קובה היא האי הגדול ביותר בים הקריבי. באי ששוכן מול חופיה של מקסיקו נחשב לאחת המדינות הבודדות בעולם שעדיין מתקיים בה שלטון קומוניסטי. בקובה מרגישים כאילו הזמן עצר מלכת והעולם המודרני נמצא שם בעיכוב של 30 שנה וזאת בעקבות יחסים רעועים עם ארה"ב שהביאו לסנקציות על האי. אבל אולי זה כל הקסם של קובה, התושבים המקומיים מסתובבים ברחובות בביטחון מלא למרות העוני במדינה, ונראה כאילו הם מאושרים יותר משאר העולם. מלבד חופים מדהימים, טבע מרתק ונופים מושלמים תמצאו שם גם חוות גידול של טבק סיגרים ורום. האמת, קובה היא חוויה שקשה להסביר במילים.

מזג אוויר ועונות לטיול

מזג האוויר בקובה הוא טרופי כמו בשאר מדינות מרכז אמריקה לכן ניתן לטייל ברחבי המדינה כל השנה. העונה גשומה מתחילה במאי ונגמרת באוקטובר והטמפרטורות גבוהות מאוד בה לצד ימים של גשם שוטף,מה שלא מונע מתיירים עדיין להגיע בתקופה זו. בין החודשים אוגסט-אוקטובר זוהי עונת ההוריקנים בקובה והיא פחות מומלצת לטיול, אבל עדיין אפשרית. העונה היבשה והמתויירת מתחילה נובמבר ונגמרת באפריל וזוהי העונה האידיאלית לתיירות כאשר הטמפרטורות נוחות מאוד והסיכוי לגשם נמוך מאוד.

ויזה ומעברי גבול

על מנת להיכנס לקובה יש צורך בהוצאת ויזה מראש. אם תגיעו מארה"ב תצטרכו להצטייד בויזה ורודה, אם תגיעו מכל מדינה אחת תצטרכו ויזה ירוקה. אם אתם מגיעים ישירות מישראל תצטרכו להיעזר בסוכנות נסיעות ולקבל ויזה שתהליך הוצאת לוקח עד 21 יום מרגע הגשת הבקשה מכיוון שאין יחסים דיפלומטיים בין ישראל וקובה. אם אתם מגיעים מארה"ב תוכלו להוציא ויזה בשדה התעופה בעלות של כמה עשרות דולרים. אם אתם מגיעים ממקסיקו או שאר המדינות במרכז אמריקה ניתן להוציא ויזה ירוקה בשדה התעופה, התהליך מאוד פשוט וזול יותר מאשר בארה"ב. הויזה תקפה ל180 יום מתאריך ההוצאה, ומרגע כניסתכם לקובה תקבלו אשרת שהייה ל30 יום בלבד. שימו לב שיש להצטייד בדרכון בתוקף לחצי שנה, כרטיס יציאה מהמדינה, ואישור הוכחה על הזמנת לינה ללילה הראשון.

מטבע מקומי ועלויות

בקובה ישנם 2 סוגי מטבעות: אחד למקומיים ואחד לתיירים. המטבע לתיירים נקרא קוק והערך שלו שווה לדולר אמריקאי. איפה להמיר: מכיוון שהעמלה על המרת דולרים היא 10% מומלץ להגיע לקובה מראש עם מזומן בדמות יורו או דולר קנדי אותם ניתן להמיר ברוב המקומות בשער טוב. כספומטים: בערים הגדולות תמצאו לא מעט כספומטים מהם תוכלו למשוך קוק בעמלות סבירות. כרטיסי אשראי: ברוב המקומות בקובה לא מכבדים כרטיסי אשראי ותצטרכו לשלם במזומן בקוק.