כל מה שרציתם לדעת עלמרוקו.

מידע כללי

מרוקו היא מדינה הממוקמת בצפון אפריקה והיא נחשבת למדינה של צבעים וטעמים. ניתן לצאת לטיול במדינה בצורה עצמאית או דרך טיול מאורגן עם קבוצה ומדריך. במדינה ישנן ערי חוף מדהימות לצד ערים עתיקות סואנות והנוף ברובו הוא מדברי. ברחבי מרוקו ישנן ערים אשר כל אחת מייצגת צבע - מרקש האדומה, מדבר סהרה הכתום, פז הצהובה ושפשוואן הכחולה.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

מזג האוויר במרוקו נחשב לקיצוני בעונות הקיץ והחורף. הקיץ נחשב לחם ברמה בלתי נסבלת והחורף קר ומושלג בצורה קיצונית. 2 העונות המומלצות לטיול במרוקו הן האביב והסתיו: באביב (מרץ עד מאי) ובסתיו (ספטמבר ואוקטובר) מזג האוויר די נוח ונעים לטיול.

ויזה ומעברי גבול

ישנן שתי דרכים להיכנס למרוקו בניגוד לשמועה שיצאה על מרוקו: הראשונה והמוכרת היא בטיול מאורגן בה מארגני הטיול דואגים לויזה עבורכם, ועלות הויזה במקרה זה בד"כ כלולה בעלות הטיול. השנייה היא באופן עצמאי דרך סוכנות. אמנם לא ניתן להגיש בקשה לויזה למרוקו באופן עצמאי אך ישנן מספר סוכנויות ישראליות שמתעסקות בהוצאת ויזה בעלות שנעה בין $50-$100 לאדם והיא תקפה בד"כ ל14 יום מרגע הכניסה למדינה.

מטבע מקומי

המטבע המקומי במרוקו נקרא דירהאם, מומלץ לא להמיר כסף בשדה התעופה בו השער יקר יותר ולא משתלם. כרטיסי אשראי שמכבדים במדינה הם ויזה ומאסטר כארד אך זה תקף לערים הגדולות. אם מושכים כספים בכספומטים של BMCI לא תשלמו עמלת משיכה.

סים מקומי ואינטרנט

אפשר לעשות סים מקומי כאשר נוחתים בשדה התעופה, אך גם ישנה אפשרות לעשות בערים עצמם. על מנת לשמור על שקט נפשי ושלא ינסו לעבוד עליכם עדיף לעשות זאת בשדה התעופה ולהיות בראש שקט אך קחו בחשבון שיהיה יקר יותר.חברת Orange היא החברה שמצאנו שהקליטה שלהם היתה הרחבה ביותר ברוב אזורי המדינה, אך קחו בחשבון שבאזור המדבר הקליטה לא חזקה עד לא קיימת. ישנו סים של 20 ג'יגה בייט שעולה 20 יורו, אפשר גם של 10 ג'יגה בייט ב10 יורו.

בטיחות ובריאות

מרוקו נחשבת למדינה בטוחה יחסית, יש אומרים שיותר בטוחה מישראל. המקומיים במדינה הם אנשים מאוד נחמדים ואדיבים. במרוקו ישנה גם משטרה חזקה הפרוסה בכל חלקי המדינה ושומרת על הסדר אך כמובן מומלץ לא להיות שאננים ולהיות ערניים.

אוכל מקומי

3 מאכלים מקומיים שכנראה תאכלו בוודאות במרוקו שיחרטו בזכרונכם הם קוסקוס, טאג'ין ופאסטייה.