כל מה שרציתם לדעת עלאנגליה.

מידע כללי

אנגליה מוכרת גם בתור בריטניה ונחשבת לאחת מהמדינות המתויירות ביותר בעולם. במדינה תוכלו למצוא מגוון הכולל ערים אורבניות לצד כפרים ציורים, נופים מרשימים ואטרקציות בלתי נגמרות. אנגליה מציעה חוויה קולינרית ייחודית, קווי חוף מרהיבים ושפע של היסטוריה ותרבות.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

האקלים האנגלי ברובו נחשב לסגרירי, קר וגשום. למרות ריבוי הגשמים במדינה, לרוב הטמפרטורות אינן קיצוניות. התקופה האופטימלית לבקר במדינה היא בין החודשים אפריל לספטמבר כאשר מזג אוויר חם יחסית ושמשי. עונת הסתיו: חודשים ספטמבר-נובמבר. מדובר בעונה לא יציבה עם מזג אוויר הפהפך בה תוכלו למצוא ימים שימשיים לצד ימים גשומים. עונת החורף: חודשים דצמבר - פברואר במהלכם יש גשמים רבים הטמפרטורות צונחות. מדובר בתקופה הכי פחות תיירותית אך בלונדון תוכלו עדין למצוא תיירים שמגיעים בשל ירידת המחירים המשמעותית והאפשרות לבלות במקומות סגורים. עונת האביב: חודשים מרץ-מאי. מדובר בעונה יבשה יותר בה הטמפרטורות מתאזנות. זו תקופה טובה לטייל באנגליה בשם הפריחות היפיפיות שניתן למצוא במדינה. עונת הקיץ: חודשים יוני- אוגוסט. הטמפרטורות גבוהות אך עדיין גשמים יכולים לפקוד אזורים במדינה לפרקים. יולי ואוגוסט הם חודשי שיא תיירותיים בהם המחירים ביעד עולים משמעותית אז יש לקחת זאת בחשבון.

ויזה ומעברי גבול

אין צורך בויזה או אישורי מעבר לאזרחים ישראלים.

מטבע מקומי

המטבע הרשמי באנגליה הוא לירה שטרלינג (נקרא גם ליש"ט או פאונד). מומלץ להמיר כספים בארץ או לחלופין באנגליה עצמה ולא בשדה התעופה שגובה עמלה גבוהה ולא משתלמת.

סים מקומי ואינטרנט

ניתן לרכוש סים מקומי באנגליה של חברת Vodafone שתקף לחודש ותקף לעוד יעדים באירופה במקרה ואתם טסים לעוד יעדים בתקופת הזמן הנתונה. כרטיס סים מקומי אמור לעלות בין 10-20 פאונד, תלוי בכמות הדאטה שתרכשו. לרוב הסניף בשדות התעופה הוא יקר יותר מאשר המחירים שתקבלו בעיר.

מאכלים מקומיים

צ'יפס ודגים- Fish & chips : דגים מטוגנים עם צ'יפס, מוגשים בנייר עיתון. האגיס- Haggis: קיבת כבש ממולאת בשיבולת שועל עם חלקים פנימיים של כבש. פאי רועים- Shepherd's Pie: פאי המורכב מבשר טחון, ירקות ותפוחי אדמה. ארוחת בוקר אנגלית - Full English Breakfast: ביצה עם בייקון, נקניקים, לחם מטוגן או טוסט עם שעועית, וריבות. סקונס- Scones: לחמניות מתקתקות עם חמאה, שמנת וריבה. תה - את התה האנגלי המסורתי שותים בשעה חמש, בלווי עוגיות ומיני מאפים.

בחרו עיר