כל מה שרציתם לדעת עללונדון.

מידע כללי

לונדון היא אחת מהערים המתויירות בעולם, הרבה בזכות האתרים האייקונים שלה: הביג בן, גשר לונדון, הייד פארק, רחוב אוקספורד והגלגל הענק שנמצא על שפת נהר התמזה. בלונדון תוכלו למצוא גם קולינריה יוצאת דופן, היסטוריה, תרבות עשירה, אופנה ואומנות יוצאות דופן. העיר כל כך מגוונת וגדולה שקשה למצות אותה בביקור אחד ותמיד ישאר לכם טעם של עוד.

דרכי הגעה

שדה התעופה לוטון: LTN : שדה מעט מרוחק יותר מהעיר אך לרוב זול משמעותית לטוס אליו בשל מיסי נמל נמוכים. שדה התעופה היתרו: LHR: שדה התעופה הגדול ביותר בלונדון. מיסי הנמל גבוהים בו ולכן לרוב כרטיס הטיסה לשדה תעופה זה, יהיה היקר ביותר. שדה התעופה גטוויק: LGW: שדה תעופה פחות עמוס ולרוב יהיה זול יותר לטוס אליו. שדות התעופה סטנסטד: STN, לונדון סיטי: LCY - טיסות ישירות מישראל לרוב לא נוחתות בשדות תעופה אלו.

התניידות

אחד מהיתרונות הגדולים ביותר של לונדון שתרמו לגדילתה היא התחבורה הציבורית בה. רשת הרכבת התחתית של לונדון תקח אתכם כמעט לכל מקום בעיר. על מנת לנסוע בה, תצטרכו לרכוש כרטיס "Oyster" שעולה כ-5 פאונד פיקדון ולפני סיום הביקור שלכם בלונדון, תוכלו להחזיר אותו בתחנות ולקבל את כספכם בחזרה. אופציה נוספת היא להשתמש בכרטיס האשראי שלכם במקום כרטיס ה"Oyster". תוכלו בקלות להניח אותו על הקורא כרטיסים ודלתות הכניסה יפתחו. בלונדון המקומיים קוראים לרכבת התחתית "tube" ולא מטרו\סאבווי כמו ביעדים אחרים. אם תחליטו שאתם לא רוצים להתרוצץ בתחבורה הציבורית, תוכלו להזמין בקלות אובר שיקח אתכם מכל נקודה שתקבעו. מומלץ להוריד את האפליקציה של אובר מראש ולהזין את פרטי כרטיס האשראי (בלונדון האפליקציה לא מקבלת מזומן כמו ביעדים אחרים). ניתן גם לקחת מוניות אך הן מאד יקרות לעומת האובר.

זמן שהיה מומלץ

4-14 לילות. בלונדון יש כל כך הרבה דברים לעשות ולהספיק כך שתצטרכו לפחות 4 לילות על מנת להרגיש את העיר.

טיפים שחשוב לדעת

כרטיס סטודנט מקנה הנחה משמעותית בחנויות מותגים רבות. חשוב לשים לב שעל הכרטיס סטודנט רשום Student Card באנגלית.