כל מה שרציתם לדעת עלפיליפינים.

מידע כללי

הפיליפינים היא מדינת איים המורכבת מ-7,641 איים. הפיליפינים היא מדינה טרופית המציעה חופים לבנים קסומים עם מים בגווני טורקיז, ובאותה נשימה כפרים עזובים, טבע ירוק יפהפה ותרבות מיוחדת. יעד מושלם לכל מי שמחפש חופשת בטן גב לא יקרה מדי למספר שבועות. מושלם לירח דבש חלומי אך מעולה גם למשפחות ותרמילאים.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

מזג האוויר בפיליפינים מתחלק לשתי עונות עיקריות: העונה היבשה - נמשכת בין נובמבר לאפריל והיא גם העונה התיירותית יותר. בחודשים מרץ ואפריל הטמפרטורות נוטות להיות גבוהות מאוד לכן התקופה הטובה ביותר לטייל באיים מבחינת מזג האוויר היא נובמבר לפברואר. העונה הרטובה - נמשכת בין מאי לאוקטובר. למרות שבחודשים אלו הטמפרטורות עדיין נעימות, מזג האוויר לא יציב וצפוי לרדת גשם לסירוגין. מלבד זאת בעונה זו גם מגיעים הטייפונים לפיליפינים וקשה לחזות מראש מתי ואיפה יתרחשו אך מצד שני המחירים יורדים משמעותית בעונה הזו והאיים בתפוסה יחסית קטנה.

ויזה ומעברי גבול

לישראלים אין צורך בויזה לפיליפינים. עם הנחיתה במנילה בעלי דרכון ישראלי מקבלים לויזה ל60 יום באופן אוטומטי. על מנת להאריך אותה תצטרכו להגיש בקשה בתשלום לרשויות ההגירה.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי הו פסו פיליפיני (פסו אחד שווה ערך לכ12 ש"ח) לפני הגעה לכל יעד מומלץ להוציא כ-10,000 פסו (ללא צלילות). בעיירות המרוחקות יותר אין כספומטים ולכן כדאי להתכונן מראש עם כסף מזומן. באיים התיירותיים לרוב מכבדים כרטיס אשראי אך לא בכל מקום, ישנם גם איין בהם המזומן בכספומטים נגמרים, אז מומלץ להתכונן מראש עם מזומן.

סים מקומי ואינטרנט

מומלץ לרכוש סים מקומי של חברת Smart המציעה ב1000 פזו חבילת גלישה של 5 ג'יגה ל30 ימים. הקליטה והאינטרנט לא טובים בכל אזור במדינה, אבל באזורים רבים עובדת טוב.

אוכל מקומי

האוכל בפיליפינים מאוד דומה לסגנון היספני בשילוב מערבי. לרוב המנות יהיו מורכבות מאורז, עוף וירקות מבושלים. במקומות מעט יותר מתויירים ניתן למצוא גם מוקפצים טובים ואף אוכל מערבי. כמובן שמאחר ומדובר במדינה טרופית, ישנם פירות טרופיים מעולים כגון אננס, אבטיח, מנגו ועוד.