כל מה שרציתם לדעת עלברצלונה.

מידע כללי

ברצלונה, בירת קטלוניה, היא עיר נמל תוססת ומהיעדים הבולטים באירופה. מאז תחילת המאה העשרים, היא הפכה שם נרדף לסגנון המודרניסטה, במיוחד בזכות גאודי, אך בלבה של העיר החדשנית והמתחדשת יש רובע גותי (בארי גותיק) עם סמטאות ציוריות וקתדרלה מרשימה. ברובע ל'אישאמפלה החדש יותר, שנבנה כרשת של רחובות, אל תפספסו ביקור בכנסיית לה סגראדה פמיליה של גאודי, ובכמה מיצירות המופת החשובות של המודרניסטה. מעל העיר והנמל מתנשאת גבעת מונטז'ואיק הירוקה, העשירה במוזיאונים, ומצפון למרכז העיר יש ריאה ירוקה נוספת שאסור להחמיץ, פארק גואל של גאודי, שנראה כמו סיפור אגדה. ברצלונה היא מוקד משיכה גם בזכות החנויות, הברים, המועדונים וחיי הרחוב שלה, והביקור בעיר לא יהיה שלם ללא טיול נינוח בלה ראמבלה, צפייה בפסלים החיים שברחוב ולגימת סאנגריה מחוץ לאחד הברים.

דרכי הגעה

יש טיסות ישירות של אל על, ארקיע, איבריה ועוד, שמגיעות אל נמל התעופה הבינלאומי של ברצלונה, אל פראט (12 ק"מ ממרכז העיר). רכבות יוצאות מנמל התעופה כל חצי שעה אל פלאסה דה קטלוניה, ויש גם שירות הסעות נוח מאוד בשם Aerobús, שיוצא כל 12 דקות ומגיע גם הוא לכיכר המרכזית של העיר.

התניידות

ברצלונה היא עיר שכיף לטייל בה ברגל, אך כדי להגיע לאזורים מסוימים תצטרכו להשתמש בתחבורה הציבורית. למרבה המזל, היא יעילה ונוחה וכוללת מטרו, אוטובוסים, רכבל שמטפס מאזור הנמל אל פסגת מונטז'ואיק, וכמובן גם מוניות.

זמן שהיה מומלץ

חמישה ימים לפחות, ברצלונה היא אחת מאותן ערים שאפשר לבקר בהן שוב ושוב ובכל זאת לא לראות הכול.

טיפים שחשוב לדעת

ברצלונה נודעה לשמצה בכייסים שלה, ומומלץ לשמור היטב על הכיסים, הארנקים ושאר החפצים - בנסיעה במטרו או בביקור במקומות הומים כמו לה ראמבלה או שוק לה בוקריה המפורסם.