כל מה שרציתם לדעת עלטורקיה.

מידע כללי

טורקיה היא המדינה היחידה שמתפרשת על פני שתי יבשות שונות (אירופה ואסיה) והיא מציעה מגוון רחב של סגנונות טיולים. המדינה אמנם מוסלמית אך בניגוד למדינות מוסלמיות היא לא נחשבת למדינה דתית ולכן אין סכנה ממשית לטייל בה. המדינה גדולה ומגוונת מאוד ומתאימה לסוגי טיולים שונים: המדינה מתהדרת בערי נופש יוקרתיות בהן ניתן לנפוש במלונות הכל כלול עם חופים מרהיבים. ישנן ערים מערביות מפותחות לצד ערים עתיקות יפיפיות. תוכלו לטייל בכפרים שלא השתנו מעולם ושומרים על המסורות המקומיות, לטרק בהרים מושלגים ואף לעשות חופשות סקי באתרים מעולים.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

מזג האוויר בטורקיה דומה למזג האוויר בישראל כאשר בטורקיה החורף הוא קר וגשום יותר ואף מושלג במקומות מסויימים. החורף חל בין נובמבר למרץ ובימים גשומים קצת קשה לטייל אך לא בלתי אפשרי, זו העונה הפחות מתויירת והמחירים יורדים משמעותית בעונה זו. האביב חל בין אפריל ליוני וזו העונה המומלצת לטיול במדינה אך גם היקרה ביותר, מזג האוויר נעים, חמים ולא לח. הקיץ חל בין יולי לספטמבר והעונה הזו לחה וחמה במיוחד ותוכלו ליפול על ימים שרביים מאוד לצד ימים נעימים ונוחים לטיול אבל בערבים תמיד נעים. הסתיו חל בין ספטמבר לאוקטובר והעונה הזו יכולה להיות נעימה אך עם רוחות או גשומה לפרקים.

ויזה ומעברי גבול

מחזיקי דרכון ישראלי לא צריכים ויזה מראש על מנת להיכנס לטורקיה. בכניסה למדינה תקבלו ויזה אוטומטית ל90 יום.

מטבע מקומי ועלויות

המטבע המקומי הוא לירה טורקית. ניתן לשלם בחלק מהערים גם ביורו אך מאוד לא משתלם ועדיף להמיר למטבע המקומי. מומלץ להמיר כספים בצ'יינגים הפזורים ברחבי העיר, השתדלו לא להמיר ברחובות המרכזיים שם נותנים את שער ההמרה הנמוך ביותר.

סים מקומי ואינטרנט

ישנם חברות סלולר מקומיות רבות בהן ניתן לרכוש סים מקומי בעלות שנעה בין 100-200 לירות. ברוב המסעדות והמלונות תמצאו וויפי חינם.

בטיחות ובריאות

המדינה נחשבת יחסית בטוחה ולא מסוכנת לתיירים, כמו בכל מדינה יש להיזהר לא ללכת עם תיקים פתוחים ולהסתובב בסמטאות חשוכות וכמעט עד 12-1 בלילה יש אנשים שמסתובבים ברחובות התיירותים והראשיים.

אוכל מקומי

דונר הוא השווארמה המקומית ותוכלו לראות בכל פינה דוכני שווארמה צמודים אחד לשני וכמעט בכולם תוכלו לערבב בין שווארמה כבש לטלה או עוף. הבקלאווה המושקעת שלהם עשויה מ40 שכבות של בצק דק כמו נייר שקוף מפוצצת בפיסטוקים ומגיעה עם גלידת שמנת עיזים. סו בורק הוא שכבות של בצק בדומה לבורקס שעשוי מקמח וביצים מבושל במים במילוי תרד וגבינות. צ'י קופטה הם קציצות עם בשר בקר טחון אך לרוב מכינים את זה עם בורגול ותבלינים במקום הבשר. באליק אקמק הוא דג בתוך לחם, הדג עשוי על המנגל ומדובר בחצי כיכר לחם שבתוכה שמים מלא בצל וירק והוא נחשב לאוכל של העניים.