כל מה שרציתם לדעת עלפריז.

מידע כללי

עיר האורות, השנסונים והאייפל היא אחת הערים המפורסמות והמצולמות בעולם, וללא ספק גם אחת היפות והרומנטיות שבהן. היא תכבוש אתכם בסערה, ולא רק בזכות מבנים אדירים כמו האייפל הנוצץ בלילות ושער הניצחון הענק שחולש על השאנז אליזה, מוזיאון הלובר המופלא עם הפירמידה שבמרכז, או הנוטרדאם שניזוק בשנה שעברה בדליקה אבל ממשיך לעמוד בגאווה באי שבמרכז הסיין. יש בה גם פארקים קסומים כמו גני לוקסמבורג, שדרות רחבות עם בתי קפה מושלמים לצפייה בעוברים ושבים, חנויות מעצבים מדוגמות, שווקים ופאסאז'ים ובתי כלבו כמו גאלרי לפאייט, וגם רובע האמנים המהולל מונמארטר וקברטים נוצצים ומסעדות מישלן, ועוד לא הגענו לארמון ורסאי שנמצא במרחק נסיעה קצרה מחוץ לעיר. אבל עיקר קסמה של פאריז נמצא דווקא בפינות הנסתרות שלה, בכיכרות הקטנות, במסעדות השכונתיות, בבולאנז'רי (מאפיות) הקטנות ובמוזיאונים הנחבאים. זו עיר שאפשר לחזור אליה כל שנה ולא למצות את כולה.

דרכי הגעה

יש כמה נמלי תעופה מחוץ לפאריז, אך רוב הטיסות הישירות מישראל נוחתות בשארל דה גול, 28 ק"מ ממרכז העיר, בהן גם טיסות של אל על, של ארקיע ושל אייר פראנס. רכבת הפרוורים (RER) בקו B מקשרת בין נמל התעופה לתחנות הרכבת הגדולות בפאריז, ויש גם שישה קווי אוטובוס שנוסעים העירה מנמל התעופה, וכמובן גם שאטלים, מוניות ו-Uber.

התניידות

אין כמו טיול ברגל ברחובות העיר, אך כיוון שהיא גדולה מאוד תצטרכו מן הסתם לנסוע ברשת המטרו המקיפה של פאריז ואפילו ברכבות הפרוורים שלה כדי להגיע לאזורים מרוחקים יותר. ואפשר לשכור גם אופניים של שירות ההשכרה העירוני Vélib.

זמן שהיה מומלץ

שלושה ימים עד שבוע.

טיפים שחשוב לדעת

הכניסה למוזיאונים רבים בעיר חופשית ביום א' הראשון של החודש. יש מאות נקודות של אינטרנט אלחוטי חינם ברחבי העיר, בפארקים, בספריות ובמבני ציבור רבים, ובנוסף לכך גם בחנויות, במסעדות ובבתי-קפה. לא משתלם לקנות כרטיס לנסיעה בודדת במטרו של פאריז; אם אתם לא מתכוונים לנסוע המון, קנו קארנה (כרטיסייה) של עשר נסיעות, ואם אתם מתכננים שהות ארוכה יותר ונסיעות רבות, קנו כרטיס חופשי-יומי, שבועי או חודשי בהתאם לאזורים שתרצו לטייל