כל מה שרציתם לדעת עלמדריד.

מידע כללי

בירת ספרד היא עיר צעירה יחסית, רק בת 500 שנה. היא יושבת בלבו הגיאוגרפי של חצי האי האיברי, וברצלונה הנוצצת יותר האפילה עליה מאז ומתמיד, אך בשנים האחרונות היא הופכת לבירת תרבות, אמנות וחיי לילה מהחשובות באירופה. בין שלל מוקדי העניין שלה נמנים שלושה מוזיאונים מפורסמים - הפראדו, מרכז המלכה סופיה לאמנות ומוזיאון תייסן-בורנמיסה - וגם ארמון מלוכה וכיכרות מפוארות כמו פלאסה מאיור המרשימה או פלאסה דה סיבלס הגרנדיוזית. ביום ראשון, אל תוותרו על ביקור בשוק הפשפשים המהולל אל ראסטרו, ולאחר מכן גם על בילוי של אחר הצהריים בפארק רטירו הנהדר. מחוץ לעיר, מומלץ מאוד לבקר באחד האתרים החשובים בספרד, ארמון אל אסקוריאל.

דרכי הגעה

יש טיסות ישירות של אל על, איבריה ועוד אל נמל התעופה של מדריד, המרוחק 13 ק"מ ממרכז העיר, והנסיעה במטרו למרכז העיר אורכת רק 12 דקות.

התניידות

הדרך הנעימה ביותר לטייל בעיר היא ברגל, אבל מדריד מרושתת היטב בקווי מטרו ואוטובוס. כדאי לקנות כרטיס Multi נטען התקף לנסיעה בכל אמצעי התחבורה בעיר. לחלופין, אפשר להתנייד בעיר באמצעות תוכנית השכרת האופניים BiciMad.

זמן שהיה מומלץ

שלושה עד חמישה ימים, ואפילו שבוע אם תרצו להוסיף ללוח הזמנים גם את אל אסקוריאל או טיול יום בטולדו.

טיפים שחשוב לדעת

רוב המוזיאונים במדריד סגורים ביום שני. הכניסה למוזיאון הפראדו חופשית בשעות הערב (18:00-20:00) אבל מטבע הדברים המוזיאון גם עמוס מאוד בשעות האלה. בארמון המלוכה של מדריד מומלץ לבקר מוקדם בבוקר, או להזמין כרטיסים מראש. כיכר פוארטה דל סול ידועה כאזור המועדף על כייסים, שמרו היטב על הארנקים שלכם.