כל מה שרציתם לדעת עלאיי סיישל.

מידע כללי

סיישל היא מדינת איים בלב האוקיינוס ההודי, במרחק 1600 קילומטרים מחופי מזרח אפריקה. היא כוללת 115 איים, רובם לא מיושבים – חלקם הפכו לשמורות טבע, וכמה משתרעים על שטח של מטרים ספורים בלבד. איי סיישל מתהדרים בחופים בתוליים ועוצרי נשימה, במי טורקיז חמימים, בג'ונגלים בתוליים, בעצי קוקוס ובשוניות אלמוגים ססגוניות, והאטרקציות החשובות הן ברובן ימיות. התיירות בסיישל מתרכזת בעיקר סביב מאהה, האי הגדול והמאוכלס ביותר, אם אתם רוצים להתנתק מהכול ולהרגיש כמו בתוך גלויה, מומלץ לשקול לינה גם באחד מהאיים האחרים, בהם פראלין או לה דיג.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

מזג האוויר בסיישל הוא טרופי, ולכן הוא נעים ויציב כל ימות השנה. בעונה היבשה (ספטמבר-אפריל) תיהנו ממזג אוויר מושלם ולא גשום. לעומת זאת, בעונה הרטובה (מאי-אוגוסט) יש סיכוי גבוה מאוד לגשמים ואפילו למונסונים, אך תיהנו ממחירים נוחים הרבה יותר.

ויזה ומעברי גבול

ישראלים אינם צריכים להצטייד מראש באשרת כניסה לסיישל, ותקבלו אותה אוטומטית עם הנחיתה במאהה. בעבר, הדרך הנפוצה ביותר להגיע לסיישל הייתה דרך אתיופיה, אבל היום יש טיסות ישירות של חברת התעופה אייר סיישל, ובעונה גם של אל על.

מטבע מקומי

המטבע המקומי בסיישל הוא הרופי הסיישלי, שנחשב חלש יחסית. עם זאת, סיישל נחשבת יעד יוקרתי, ולכן המחירים בה אינם זולים. ברוב המסעדות והמלונות מכבדים כרטיסי אשראי בינלאומיים, אך בהוסטלים תתבקשו לשלם במזומן. באיים הגדולים יש לא מעט כספומטים, ולא חסרים גם משרדי חלפנות.

סים מקומי ואינטרנט

ברוב הריזורטים והמלונות יש אינטרנט אלחוטי חינם, אך בשאר המקומות באיים תתקשו להתחבר לאינטרנט. בכל סופרמרקט תוכלו לקנות סים מקומי של החברות הגדולות, Cable & Wireless ו-AirTel.

בטיחות ובריאות

לפני הנסיעה, חובה להתחסן מפני קדחת צהובה, וכדאי להתייעץ במרפאות המטיילים לגבי חיסונים נוספים. שימו לב שבכניסה למדינה תדרשו להציג פנקס חיסונים. כמו כן, מומלץ לשתות מים מינרליים בלבד ולשטוף היטב פירות וירקות לפני אכילתם.

מאכלים מקומיים

המטבח המקומי הוא הקריאולי, המורכב ברובו מפירות ים, דגים ואורז. המקומיים אוהבים אוכל מתובל היטב, ונהנים גם משלל פירות אקזוטיים. בשר הבקר מיובא אל האיים, ולכן הוא גם יקר יותר בהשוואה לעוף ולדגים. וכחטיף, אין כמו צ׳יפס בננות מלוח וטרי שמכינים במקום.

בחרו עיר