כל מה שרציתם לדעת עלטביליסי.

מידע כללי

בירת גיאורגיה היא עיר מרתקת ועשירה באתרים ובפעילויות. יש בה עיר עתיקה ושמורה היטב לצד אדריכלות פורצת דרך, סמטאות צרות לצד שדרות רחבות, מוזיאונים באווירה של פעם לצד גלריות אמנות עדכניות, שוקי פשפשים ומרכזי קניות חדישים, בתי קפה וברי יין מלאים בהיפסטרים, ומסביב גם שכונות עוני באווירה סובייטית.

דרכי הגעה

נמל התעופה הבינלאומי של טביליסי מרוחק כ-15 קילומטרים ממרכז העיר, ויש טיסות ישירות מנתב"ג, גם של Georgian Airways וגם של אל על, ארקיע ועוד. משך הטיסה כשעתיים וחצי.

התניידות

רשת המטרו של טביליסי יעילה למדי, אך מוגבלת בהיקפה (רק שני קווים). יש גם שלל קווי אוטובוס ומוניות שירות (שנקראות מרשרוטקה), אך מכיוון שהנסיעה במונית זולה מאוד, לפעמים זו הבחירה המתבקשת - רק אל תשכחו לסכם מחיר מראש, כי רוב הנהגים לא מפעילים מונה. חוץ מזה, אין כמו לחרוש את העיר הקטנה יחסית ברגל.

זמן שהיה מומלץ

שלושה עד חמישה ימים לפחות, כדי לחרוש את העיר לעומק, ליהנות מהאתרים ומהאווירה התוססת, לטפס בפוניקולר אל המסעדות ופארק השעשועים שבראש הגבעה, לעשות קניות וגם לצאת מהעיר לטיול של יום (אחד או יותר).

טיפים שחשוב לדעת

כרטיס הנסיעה Metromoney נמכר תמורת 2 לארי בקופות הכרטיסים שבתחנות הרכבת, חובה להצטייד בו כדי לנסוע במטרו והוא תקף גם באוטובוסים העירוניים ובמוניות השירות.