כל מה שרציתם לדעת עלפורטוגל.

מידע כללי

אי אפשר שלא להתאהב בפורטוגל. יש לה מקצב שונה ואקזוטי, תערובת של נימוס אירופאי ופתיחות ברזילאית, עצב קיומי ושמחת חיים, יערות ירוקים וחופים לבנים. בפורטוגל יש הכול, והיא מציעה מגוון רחב של פעילויות ליחידים ולמשפחות – החל בכפרי דייגים, בארמונות ססגוניים ובאגמים געשיים, וכלה במסלולי הליכה עם נופים עוצרי-נשימה ובערים מודרניות ושוקקות חיים. ועוד לא הזכרנו את מועדוני הפאדו של ליסבון ואת הקרנבל שמתקיים בה אחת לשנה!

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

הזמן האידיאלי לטיול בפורטוגל הוא עונת האביב (מרץ עד מאי) או הסתיו (ספטמבר ואוקטובר), כשהטמפרטורה נוחה והגשמים מעטים. עונת הקיץ היא העונה 'החמה' של התיירות במדינה, תרתי משמע. המוני תיירים גודשים את חופי המדינה ואת עריה, מחירי המלונות נוסקים וכבישים רבים הופכים לפקקי תנועה מתמשכים. החורף של פורטוגל גשום ומעונן, אך זו גם העונה הזולה ביותר, ורבים מעדיפים לטייל בה דווקא אז.

ויזה ומעברי גבול

כמו בשאר מדינות האיחוד האירופי, גם בפורטוגל אין צורך באשרה לשהות של עד 90 יום במדינה. במדינה פזורים כמה נמלי תעופה בינלאומיים, הגדולים שבהם בליסבון ובפורטו. גם באיים האזוריים יש כמה נמלי תעופה בינלאומיים עם טיסות ישירות לאמריקה ולאפריקה. ואפשר כמובן להגיע לפורטוגל גם בנסיעה מספרד השכנה.

מטבע מקומי

המטבע הרשמי בפורטוגל הוא האירו. ברוב בתי העסק מכבדים את כל סוגי כרטיסי האשראי הבינלאומיים. כספומטים פזורים ברחבי המדינה, אך שימו לב שעמלות המשיכה עלולות להיות גבוהות. כדאי לבדוק את הנושא מול חברת האשראי, טרם היציאה מן הארץ.

סים מקומי ואינטרנט

פורטוגל מרושתת היטב בכל מה שקשור לאינטרנט, ורשתות של אינטרנט אלחוטי תוכלו למצוא הן בערים הגדולות והן בכפרים נידחים. דוכנים של חברות סלולר כמו Vodafone ואורנג' פזורים בכל פינת רחוב, וניתן לרכוש בכל אחד מהם סים מקומי עם גלישה מוגבלת במחירים זולים (אם נתקלתם במוכר שאינו דובר אנגלית, בקשו Prepago).

בטיחות ובריאות

פורטוגל היא מדינה בטוחה לגמרי ומסבירת פנים לתיירים. עם זאת, כמו בכל מקום אחר, גם כאן מומלץ להשגיח היטב על התיק ועל שאר חפצים יקרי ערך, בעיקר במוקדי התיירות ובמרכזי הערים - ובמיוחד ברובע אלפמה ובאזור שמצפון לכיכר רוסיו בליסבון. אין מה לחשוש משתיית מי ברז בכל רחבי המדינה. לעומת זאת, מומלץ לסמוך על האינטואיציה שלכם בכל הקשור למסעדות הדגים ופירות הים במדינה. במיוחד בקיץ, כדאי להימנע מכניסה למסעדה ריקה באופן מחשיד, או אם נדמה לכם שהדגים נשמרים זמן רב מדי מחוץ לקירור.

מאכלים מקומיים

פורטוגל היא גן עדן לחובבי דגים ומאכלי ים. בליסבון, בפורטו ובערי החוף האחרות יש מבחר אינסופי של מסעדות שיגישו לכם את שלל הדגה הטרי ביותר שיש לאוקיינוס להציע. הקינוח הלאומי של פורטוגל הוא פאי בצק עלים במילוי קרם פטיסייר, שנקרא פשטאיש דה נאטה. הוא מוגש בכל בית קפה ומאפייה מקומיים, ובהחלט שווה את הקלוריות.