כל מה שרציתם לדעת עלליסבון.

מידע כללי

בירת פורטוגל שוכנת לחוף האוקיינוס האטלנטי, עם הפנים אל 'העולם החדש', ואולי בגלל זה הביקור בפנינה הקוסמופוליטית הזו הוא כמו קפיצה לאמריקה הלטינית יותר מאשר ביקור בעוד בירה אירופית. העיר בנויה על מספר גבעות לגדות נהר הטז'ו, וסימן ההיכר הבולט ביותר של האדריכלות במרכז העיר הוא אריחי החרסינה הצבעוניים (אזולז'וש) שמעטרים את חזיתות הבתים. העיר העילית (באירו אלטו) היא לבה השוקק של ליסבון, ובאינספור הברים ובתי-הקפה שלה תוכלו ללגום קאיפיריניה צוננת בכל שעות היממה. אלפמה הוא הרובע העתיק של העיר, ומומלץ לשוטט בסמטאותיו הצרות ולבקר בנקודות התצפית המרהיבות שניבטות אל האוקיינוס. ממזרח למרכז העיר שוכן מרכז הירידים של העיר, ובו אדריכלות מודרנית מרשימה וגם האושינריום של ליסבון, אקווריום שנחשב אחד הגדולים בעולם ובו מגוון רחב של יצורים ימיים מהאוקיינוס האטלנטי. ומחוץ לעיר, אל תחמיצו טיול יום בארמונות הססגוניים של סינטרה.

דרכי הגעה

לאל על ול-TAP (חברת התעופה הפורטוגלית) יש טיסות ישירות מתל אביב לליסבון, אך תדירותן משתנה בהתאם לעונה ולשימוש בקו. כמו כן, ניתן להגיע מתל אביב לליסבון דרך מספר רב של יעדים באירופה, כולל מדריד, פאריז, ציריך ורומא.

התניידות

אחד הדברים המרתקים בליסבון הוא אמצעי התחבורה המגוונים שלה. תוך כדי טיול בעיר, ודאי תמצאו את עצמכם נעים מתחת לאדמה בהרכבת התחתית החדישה, מזדחלים בין הסמטאות של אלפמה בחשמלית צהובה, עולים במעלית ממרכז העיר אל באירו אלטו, שטים במעבורת בין העיר התחתית לבלם, נוסעים באוטובוס אל מרכז הירידים וחוזרים למלון במונית לפנות בוקר. ואם לא די בזה, ליסבון היא גם עיר נוחה ובטוחה לטיול ארוך ברגל.

זמן שהיה מומלץ

אפשר לבלות בליסבון חודשים ולגלות מדי יום מוקדי עניין חדשים. רוב התיירים מקדישים לה 4-5 ימים, שיספיקו בהחלט כדי לבקר ברוב האתרים החשובים.

טיפים שחשוב לדעת

מומלץ לנסוע בחשמלית מספר 28 לפחות פעם אחת במהלך הביקור בעיר. מסלול הנסיעה של החשמלית כולל את מוקדי העניין העיקריים של ליסבון, והקרון עובר בין סמטאותיה הצרות של שכונת אלפמה העתיקה. אבל הנה לכם טיפ: תפסו מקום בחשמלית בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים המאוחרות. אם תעשו זאת בשעות העומס, אתם עלולים לעמוד שעות ארוכות בתור (ובסוף גם לא לראות דבר).