כל מה שרציתם לדעת עלסנטוריני.

מידע כללי

סנטוריני הוא אחד האיים המפורסמים והמצולמים בעולם, ולדעת רבים גם אחד היפים שבהם! תירה בשמו היווני שוכן בקצה הדרומי של האיים הקיקלידיים, ונחשב יעד פופולרי מאוד גם בזכות צורתו הייחודית, תוצאה של התפרצות הר געש קדום שיצר את הקלדרה המפורסם, לוע שקוע בים שמסביבו מתנשא האי כמו חצי סהר. זה מחזה מרהיב, במיוחד לעת שקיעה מהיפות בעולם, ואם תוסיפו לזה את מזג האוויר הים תיכוני ואת האוכל היווני, את האווירה הרומנטית, את הכפרים הלבנים עם הכיפות הכחולות שמעטרים את צוקי האי ואת מגוון האטרקציות – כולל שיט ביאכטה, שחייה במים הצלולים או בבריכת אינסוף מפנקת עם נוף – תקבלו מתכון מנצח לחופשה מהחלומות.

דרכי הגעה

בעונה (יוני-אוקטובר) יש טיסות שכר ישירות מתל אביב, ולחלופין תוכלו לטוס דרך אתונה. אפשרות נוספת ומומלצת מאוד היא לשלב את הביקור כאן עם כרתים, ולשוט אל סנטוריני במעבורת או ברחפת מהאי כרתים, מרחק שעתיים הפלגה בערך. אם תרצו לטוס בחזרה דרך כרתים, תוכלו לעלות למעבורת גם עם רכב שכור.

התניידות

האפשרות הנוחה ביותר היא לשכור רכב, במיוחד אם תרצו לטייל בעיירות ולחקור את האי. כדאי לזכור שמלונות רבים בסנטוריני יושבים על המצוק, ולכן החניה הצמודה למלון תהיה בדרך כלל במרחק של כמה דקות הליכה. לעומת זאת, אם תגיעו לכאן בעיקר לבטן-גב, תוכלו להשתמש בשרותי ההעברות של המלון. למעוניינים, יש גם תחבורה ציבורית, כולל אוטובוסים זולים ומוניות יקרות. וכמו בכל אי יווני אחר, גם כאן תוכלו לשכור טרקטורון או קטנוע.

זמן שהיה מומלץ

הלינה בסנטוריני אינה זולה (בעיקר בעונת הקיץ) וזמן השהיה ייקבע בעיקר בהתאם לתקציב שלכם, וגם בהתאם לטיסות השכר המגבילות את הלינה ל-3-7 לילות. האי קטן מאוד, וגם בשלושה לילות אפשר ליהנות מטעימה נאה, אבל בכל זאת יישאר לכם טעם של עוד.

טיפים שחשוב לדעת

סביב האי יש לא מעט סוגי הפלגות ברמות שונות ובמגוון מחירים. בחרו בקפידה, כדי לא ליפול למלכודת תיירים משעממת. את הכיפות הכחולות והמפורסמות של סנטוריני תוכלו לצלם גם באימרוביגלי שבמרכז האי, אך המפורסמות והיפות שבהן נמצאות בעיירה אויה שבצפונו. תרגישו חופשי פשוט ללכת לאיבוד בסמטאות העיירה ותגלו הפתעות. אם תרצו לשכור רכב, דאגו להנפיק מראש רישיון נהיגה בינלאומי כדי להימנע מעוגמת נפש.