כל מה שרציתם לדעת עלהונגריה.

מידע כללי

הונגריה ממוקמת במרכז אירופה, גובלת בלא פחות משבע מדינות שונות ונחשבת לאחת המדינות המתויירות והעתיקות באירופה. להונגריה אמנם אין חוף ים אך היא מתהדרת באגם בלטון המפורסם שנמצא במערב המדינה שזכה בתואר האגם הגדול במרכז אירופה, בנוסף המדינה גם ידועה במרחצאות החמים המדהימים שלה. בהונגריה ישנה קהילה יהודית גדולה מאוד, ובבודפשט גם נמצא בית הכנסת הגדול ביותר באירופה. המדינה ידועה באתרים תרבותיים והיסטוריים, מוזיאונים מעניינים, אוכל משובח ופארקים לאומיים.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

עונות השנה בהונגריה מקבילות לעונות בישראל. עונת הקיץ בחודשי יולי-אוגוסט היא העונה הפופולארית והיקרה ביותר לטייל במדינה. מטיילים בסתיו ובאביב יהנו ממזג אוויר נוח עד קריר וממחירים קצת יותר נוחים. עונת החורף היא אמנם עונה זולה יותר אבל פחות מומלצת לטיול במדינה עקב הטמפרטורות הנמוכות והגשמים המרובים.

ויזה ומעברי גבול

בעלי דרכון ישראלי אינם זקוקים לאשרת כניסה להונגריה ומקבלים אותה אוטומטית ל90 יום עם הכניסה למדינה. הטיסות הישירות מישראל נוחתות בבודפשט ובדברצן.

מטבע מקומי

המטבע המקומי בהונגריה הוא הפורינט (HUF או FT). המטבע הזר הנפוץ במדינה הוא כמובן היורו. עדיף להגיע עם יורו במזומן מאשר למשוך כסף מכספומטים ולשלם עמלות. מומלץ להמיר כספים למטבע המקומי בבנקים או בדוכנים רשמיים ולא ברחוב. לא בכל מקום מכבדים כרטיסי אשראי ולכן למי שמשתמש בכרטיסים מומלץ לוודא טרם הכניסה לעסק.

סים מקומי ואינטרנט

סים מקומי זול ניתן לקנות אצל הספקיות המקומיות T-mobile , Vodafone TELEKOM , אך אל תשכחו להצטייד בדרכון טרם ההגעה לחנות (לא מסתפקים בצילום דרכון). החנויות יימצאו בעיקר במרכזי ערים ובקניונים; פחות מומלץ לקנות סים בשדה התעופה עקב מחירים יקרים יותר. בימי ראשון סניפי חברות הסלולר במרכזי הערים סגורות, אך אלו בקניונים בד"כ יהיו פתוחות. בבודפשט הבירה יש וויפיי חופשי בשדה התעופה, וגם באזורים מרכזיים ברחבי העיר.

בטיחות ובריאות

הונגריה נחשבת מדינה בטוחה ומסבירת פנים לתיירים. בכל זאת, מומלץ לשמור על כללי הזהירות הרגילים, כמו בכל מקום אחר בעולם. במקומות הומי אדם, במיוחד בערים הגדולות, היזהרו מכייסים. ישנה שיטת עוקץ של גנבים שמתחפשים לשוטרים ומבקשים לראות את הכסף שלכם, שימו לב שאף שוטר לא אמור לבקש דבר כזה, ותמיד תסתובבו עם צילום דרכון ולא עם הדרכון המקורי.

אוכל מקומי

המאכל הלאומי של הונגריה הוא הגולאש שהוא נזיד המכיל לרוב בשר בקר, בצל, פלפל אדום והמון פפריקה. קינוח נפוץ מאוד שגם הגיע לישראל הוא הקיורטוש שמבוטא Kürtős גליל של בצק מקורמל המגיע עם תוספות שונות. בלינצ'ס היא הגרסה ההונגרית לקרפ צרפתי, ישנן גרסאות מלוחות ומתוקות למאכל הנפלא הזה.

בחרו עיר