כל מה שרציתם לדעת עלבודפשט.

מידע כללי

בירת הונגריה היא גם העיר הגדולה במדינה ומרכז החיים העיקרי בה. בודפשט נמצאת על שתי גדות נהר הדנובה ומתחלקת בעזרתו לשני אזורים עיקריים: בודה ופשט. בודה הנמצאת בחלק המערבי היא האיזור העתיק והשקט יותר שכולל עשרות מוזיאונים וגלריות מבנים מפוארים, טירות והיסטוריה ארוכה. בבודה גם תוכלו להנות מנוף פנורמי על העיר, מהמרחצאות החמים המפורסמים ומאווירה רומנטית ומופלאה. פשט, היא החלק המזרחי והגדול של בודפשט שבה תחוו את האווירה התוססת של העיר, מסעדות איכותיות, ברים, מועדונים, שווקים ומרכזי אופנה. בודפשט היא אחת הערים הכי מתויירות באירופה, ובצדק!

דרכי הגעה

נמל התעופה הבינלאומי של בודפשט נקרא פרנץ ליסט ומרוחק כ-20 קילומטרים ממרכז העיר. יש טיסות ישירות מנתב"ג של wizz air , אל על, ארקיע ועוד. משך הטיסה אורך כשעתיים וחצי.

התניידות

בודפשט מקושרת להמון ערים גדולות באירופה בעזרת רשת רכבות גדולה ונוחה. לנסיעות בתוך העיר מומלץ להשתמש באוטובוסים או רכבת. אם תבחרו לנסוע במוניות שימו לב שלא מקובל לעצור מוניות ברחוב, אלא רק להזמין דרך הטלפון.

זמן שהיה מומלץ

3-7 לילות כדי להנות מהעיר המגוונת הזו. כדי לחרוש את העיר לעומק, ליהנות מהאתרים ומהאווירה התוססת, לרחוץ המרחצאות החמים, ולהנות משיט בנהר הדנובה מומלץ לשהות שבוע שלם.

טיפים שחשוב לדעת

מומלץ לקנות את "כרטיס בודפשט", המעניק לכם נסיעה חופשית בתחבורה ציבורית, כניסות למוזיאונים, והנחות לאטרקציות שונות. כדאי לבדוק מהן ההנחות המגיעות עם הכרטיס והאם משתלם לעשות אותו בהתאם לתחומי העניין שלכם.