כל מה שרציתם לדעת עלנאפולי.

מידע כללי

נאפולי, העיר הגדולה בדרום איטליה היא עיר טוטאלית - או שמתאהבים בה או שמתקשים להתחבר אליה. היא ידועה ברחובות הסואנים שלה, בסמטאות הצרות עם הכביסה שתלויה מעל לראשים, בחיי הרחוב התוססים ובפיצה הנהדרת שלה. טיילו ברובע העתיק שזכה לכינוי ספקאנאפולי, בקרו בדואומו ובמוזיאון לארכיאולוגיה, אל תשכחו גם את בית האופרה סן קרלו, ואל תוותרו על פיצה נפוליטנית משובחת ועל מאפה ספוליאטלה פריך (בצק עלים במילוי גבינת ריקוטה). מחוץ לעיר תוכלו לבקר גם בכמה ארמונות מרשימים כמו ארמון קאזרטה (25 ק"מ מצפון לנאפולי), וכמובן גם באזור הר הגעש וזוב, בעתיקות פומפיי והרקולניאום. ונאפולי היא גם קרש קפיצה לאיים הסמוכים אל החוף (איסקיה וקאפרי), לסורנטו ולחוף אמאלפי.

דרכי הגעה

רוב המטיילים באזור נוחתים בנמל התעופה קאפודיקינו שבנאפולי, או מגיעים העירה מרומא בנסיעה על אוטוסטרדת השמש (A1; שעתיים וחצי נסיעה).

התניידות

יש בנאפולי מטרו, וכיף לטייל במרכז העיר גם ברגל. לא מומלץ לנהוג בתוך העיר הפקוקה, אבל כדאי לשכור מכונית כדי לטייל מחוצה לה. לאתר החפירות בפומפיי אפשר לנסוע ברכבת מנאפולי.

זמן שהיה מומלץ

יומיים מספיקים בהחלט לנאפולי, או ארבעה-חמישה ימים כולל האזור שמסביב.

טיפים שחשוב לדעת

כדאי לבחור היטב את המלון שלכם בנאפולי, ולהימנע מאזור תחנת הרכבת שבפיאצה גריבאלדי. כמו כן, היזהרו מכייסים (כולל חוטפי תיקים שרוכבים על קטנועים). ואם אתם מטיילים באזור בקיץ ונוסעים לביקור בפומפיי, השתדלו להגיע אליה כמה שיותר מוקדם - בצהריים השמש קופחת, ואתר העתיקות עמוס במיוחד.