כל מה שרציתם לדעת עלסביליה.

מידע כללי

בירת אנדלוסיה שבדרום המדינה היא עיר המגלמת בתוכה את כל מה שנחשב ספרדי: פלמנקו, מלחמות שוורים, אפריטיף וטאפאס מסורתיים לפני ארוחת הערב, וגם שילוב התרבויות האופייני של נצרות, אסלאם ויהדות. זו עיר שקל מאוד להתאהב בה, בזכות האווירה הדרומית השמשית ומסבירת הפנים, וגם היסטוריה מרתקת, אדריכלות מפוארת - עתיקה וחדשה - שווקים תוססים והרבה מאוד אוכל, ברים וחיי-לילה. בקרו בקתדרלה, טפסו אל ראשו של מגדל הפעמונים לה חירלדה, המשיכו אל ארמון האלקזר, הציצו בזירת מלחמות השוורים, טיילו בפלאסה דה אספאניה ובפארק מריה לואיזה, גלו את הרובע היהודי לשעבר, שנקרא היום סנטה קרוס, ובלו בערב במופע פלמנקו. אתרים נוספים שמומלץ לראות הם קאסה דה פילאטוס היפהפה, מגדל הזהב שלגדת הנהר, רובע טריאנה האותנטי (לשעבר הרובע הצועני של העיר) וגם המטרופול העתידני.

דרכי הגעה

אין טיסות ישירות לסביליה, אפשר לטוס דרך מדריד או לנסוע ברכבת AVE המהירה והיעילה, שמקשרת בין מדריד לבין סביליה תוך שעתיים וחצי.

התניידות

במרכז העיר העתיקה כיף לטייל ברגל, ואל כמה מהאתרים המרוחקים יותר תוכלו לנסוע בתחבורה הציבורית היעילה והנוחה, הכוללת אוטובוסים, חשמליות ומטרו. לחוויה ייחודית ורומנטית, יש גם כרכרות רתומות לסוסים, ויש גם שבילי אופניים רבים ותוכנית להשכרת אופניים שנקראת SEVICI.

זמן שהיה מומלץ

לפחות יומיים, אם לא שלושה ויותר.

טיפים שחשוב לדעת

כדאי לזכור שהקיץ בסביליה לוהט, ושרוב התושבים בורחים מהעיר לאתרי נופש צוננים יותר. מומלץ לטייל בעיר בסתיו, באביב או בחורף. כמו כן, זו עיר שנחשבת יקרה יחסית, במיוחד במהלך השבוע הקדוש (של חג הפסחא) והיריד הגדול של חודש אפריל.