כל מה שרציתם לדעת עלשאמוני.

מידע כללי

שאמוני ידועה בעיקר כאתר סקי מהנוצצים בעולם. אז מה אפשר לעשות פה בקיץ? דמיינו לעצמכם טיול בין נופים אלפיניים משגעים ומרבדי פרחים, על רקע פסגתו המושלגת של ההר הגבוה באלפים, פיקניק של באגט, גבינות ויין כמיטב המסורת הצרפתית לשפת האגם, רפרטינג בנהר או יציאה לטרק המפורסם סובב מון בלאן, שחוצה גבולות של כמה מדינות ואורכו 170 ק"מ. את כל זה תוכלו לעשות כאן ביולי-אוגוסט, ובנוסף גם לטייל, לאכול ולעשות קצת שופינג בעיירה עצמה, לבקר בקרחון מר דה גלאס (ים הקרח) ואפילו לנסוע לטיולי יום בליון שבצרפת, במונטרו שבשוויץ או בטורינו שבאיטליה.

דרכי הגעה

נמל התעופה הקרוב ביותר לשאמוני הוא זה של ז'נבה (מרחק שעה נסיעה), לשם תוכלו להגיע בטיסה ישירה של אל על או של סוויס. נוסף על האפשרות של השכרת רכב כדי להגיע לשאמוני, יש גם שאטלים מנמל התעופה של ז'נבה.

התניידות

אם תגיעו לכאן במסגרת חבילת סקי, היא תכלול בדרך כלל העברות; אבל אם תרצו לצאת לטיולי כוכב באזור, הדרך הנוחה ביותר לעשות זאת היא ברכב שכור.

זמן שהיה מומלץ

שלושה ימים עד שבוע לחופשת סקי או לטיולי כוכב באזור.

טיפים שחשוב לדעת

עם ההגעה למלון, בררו פרטים על כרטיס האורח (Carte d’Hôte); אתם אמורים לקבל אותו בחינם, והוא כולל הנחות בכניסה לאתרים מסוימים, וגם נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית בעמק שאמוני. גם אם תגיעו לכאן בחודשי הקיץ, הצטיידו בבגדים חמים; מזג האוויר בגובה רב עלול להיות הפכפך מאוד.