כל מה שרציתם לדעת עלמסטיה.

מידע כללי

עיירה קטנה של כ-2700 תושבים, ושער הכניסה למחוז סוואנטי ההררי, מאזורי הטבע הנופיים והפראיים ביותר בגיאורגיה. העיירה שוכנת בגובה של 1500 מ' מעל פני הים, וידועה במגדלי ההגנה העתיקים שמנקדים את קו הרקיע. אחד מהם פתוח לקהל הרחב, ויש בעיירה גם מוזיאון לאתנוגרפיה ומרכז אלפיני. פרט לכך, העיירה היא בעיקר נקודת יציאה לטרקים באזור - בין השאר אל אושגולי, אל אגמי קורולדי ואל קרחון צ'אלאדי.

דרכי הגעה

מסטיה היא העיירה היחידה באזור שאפשר להגיע אליה בתחבורה ציבורית. יש אפילו שדה תעופה קטן בעיירה (ארבע טיסות בשבוע מטביליסי), או שתוכלו לנסוע לכאן ברכבת מטביליסי או מקוטאיסי (מומלץ להזמין כרטיסים מראש). מוניות שירות נוסעות למסטיה מטביליסי, מקוטאיסי ומזוגדידי (בדרך כלל, רק כשהן מתמלאות), ואפשר כמובן לשכור מכונית - מאז פתיחתו של הכביש הראשי למסטיה, הנסיעה לכאן נוחה יחסית (כשש שעות מטביליסי).

התניידות

יש הסעות ממסטיה לאושגולי (משך הנסיעה כשלוש שעות), או שתוכלו לשכור מונית פרטית או רכב שטח. אל כמה מהכפרים הנידחים באזור אפשר להגיע רק ברגל, במסגרת טרק.

זמן שהיה מומלץ

שלושה-חמישה ימים או יותר (תלוי אם רוצים לעשות טרק ארוך).

טיפים שחשוב לדעת

המסעדות בעיירה נסגרות מוקדם מאוד, וכדאי להצטייד מראש במצרכים לשעת רעב. יש כספומט בכניסה לעיירה, וגם סניף בנק, ומומלץ להוציא מספיק כסף למהלך הביקור בסוואנטי כולה. זכרו שמזג האוויר בסוואנטי ההררית הפכפך מאוד, כך שכדאי לבדוק מראש את התחזית, אך להגיע מוכנים לכל מצב.