כל מה שרציתם לדעת עלהולנד.

מידע כללי

הולנד היא מדינה קטנה ומישורית ברובה הנמצאת בצפון מערב אירופה. למרות שיעד התיירות המוביל במדינה היא העיר אמסטרדם האטרקטיבית, הולנד מתאפיינת דווקא בטבע הירוק שבה, בתעלות המים הרבות, טחנות הרוח ושדות הפרחים המרהיבים בה. השפה הרשמית היא הולנדית אך רוב המקומיים דוברים גם אנגלית והם ידידותיים מאוד. ישנו מגוון של טיולים המתאפשר במדינה הססגונית כמו טיולים מאורגנים, משפחות, טיולים רומנטיים ועוד.. הולנד ידועה גם בלגליזציה של קנאביס ומטיילים רבים מגיעים למדינה בעקבות הקופי-שופס שפוקדים אותה בהן ניתן לקנות קנאביס מגיל 18 ומעלה בצורות שונות.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

התיירות בהולנד קיימת כל השנה והעונות מקבילות לעונות בישראל. הקיץ חל בין יוני לאוגוסט והוא העונה הטובה ביותר לטיול כאשר הטמפרטורות נעימות ומזג האוויר שמשי, אך זוהי גם העונה היקרה יותר. החורף חל ביו נובמבר למרץ ובחודשים אלו מזג האוויר קר מאוד וגשום וצריך להיערך בהתאם. בחודשי הסתיו והאביב מזג האוויר סגרירי אך נעים לטיול ואלו עונות מתויירות.

ויזה ומעברי גבול

אזרחי ישראל אינם זקוקים לאשרת כניסה להולנד. ומקבלים בכניסה למדינה ויזה אוטומטית ל90 יום. יש להצטייד בדרכון עם תוקף לחצי שנה וכרטיס טיסה חזור. טיסות מישראל נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי סחיפול שנמצא באמסטרדם. ישנם גם קווי רכבות ואוטובוסים המגיעים אל הולנד מכמה ערים אירופאיות מרכזיות דרך גרמניה ובלגיה.

מטבע מקומי

המטבע המקומי בהולנד כמו ברוב מדינות האיחוד האירופי הוא אירו. בהולנד מקבלים את רוב כרטיסי האשראי, ניתן למשוך מזומן ממגוון הכספומטים.

סים מקומי ואינטרנט

ברוב המקומות הציבוריים המרכזיים יש גישה לWIFI חופשי. סים מקומי ניתן לקנות אצל הספקיות המקומיות כמו T-mobile , Vodafoneו- KPN וזהו פתרון הנחשב זול ביחס לחבילות גלישה מהארץ, צריך להצטייד בדרכון בעת הרכישה. רכישת סים בשדה התעופה יקרה יותר מאשר בעיר.

בטיחות ובריאות

הולנד נחשבת כמדינה בטוחה, מסבירה פנים לתיירים ורוב המקומיים בה דוברי אנגלית. מומלץ לשמור על כללי הזהירות הרגילים כמו בכל מקום אחר בעולם במיוחד במקומות הומי אדם בערים הגדולות, היזהרו מכייסים. השימוש בסמים קלים כדוגמת קנאביס מותר במדינה בהתאם לחוק; מעל גיל 18, באופן של שימוש עצמי, עד 5 גרם אחזקה במקומות המותרים לכך.

מאכלים מקומיים

מספר מאכלים המייחדים את הולנד. Pannenkoeken הוא גרסה הולנדית, דקה וגדולה לפנקייק אמריקאי. Patat הוא הצ'יפס המפורסם של הולנד אותו תמצאו בכל פינה. ישנם גם מגוון גרסאות לקרוקטים והמון גבינות מקומיות מעולות שמיוצרות במדינה.

בחרו עיר