כל מה שרציתם לדעת עלאמסטרדם.

מידע כללי

בירת הולנד היא יעד תיירות מהפופולריים באירופה. היא ידועה באווירה תוססת וצעירה, וגם בפארקים השלווים שלה; בשפע המסעדות, הפאבים והמועדונים, לצד מוזיאונים מהטובים בעולם; בהיסטוריה, באדריכלות ובתרבות, לצד הקופי-שופס והאווירה הליברלית שלה. זו עיר קטנה יחסית, אבל יש בה המון: אל תחמיצו את התעלות הציוריות, את מוזיאון ואן גוך ואת הרייקסמוזיאום, את בחיינהוף ואת רובע יורדן, את בית אנה פרנק ואת את כיכר דאם, את פונדל פארק וגם את רובע החלונות האדומים.

דרכי הגעה

נמל התעופה סכיפהול מרוחק כעשרים ק"מ מאמסטרדם. רכבת היא הדרך המהירה והזולה להגיע מנמל התעופה לעיר (כל עשר דקות). ניתן גם להשתמש בשירות המוניות שבנמל התעופה, או להזמין מונית דרך אפליקציית Uber. ויש גם אוטובוסים או שאטלים שעוצרים במלונות הגדולים במרכז העיר. אמסטרדם מקושרת היטב ברכבת לערים הגדולות בהולנד ובאירופה כולה.

התניידות

עם ההגעה לאמסטרדם, תוכלו לקנות את הרב-קו של הולנד, שנקרא OV-chipkaart ותקף בכל אמצעי התחבורה הציבורית במדינה. לחלופין, אם בכוונתכם לטייל אך ורק באמסטרדם, כדאי להשקיע בכרטיס I Amsterdam, שיקנה לכם נסיעה חופשית בתחבורה הציבורית (מטרו, חשמליות ואוטובוסים) וגם כניסה חופשית לכמה מוזיאונים והנחות במבחר מסעדות ומוקדי-עניין. הכרטיס תקף ליממה אחת עד חמישה ימים. בתוך העיר תטיילו בעיקר ברגל, או תסעו בחשמלית; האוטובוסים והמטרו שימושיים יותר לביקור בפרברים או מחוץ לעיר.

זמן שהיה מומלץ

שלושה עד חמישה ימים; מטיילים רבים שמתחברים לאווירה הליברלית של העיר חוזרים אליה שוב ושוב.

טיפים שחשוב לדעת

בשווקים הפתוחים אלברט קאופמארקט ונורדרמארקט, וגם בשוק הפשפשים רומלמארקט, תוכלו לקנות אוכל, בגדים ומזכרות בזיל הזול. אם תרצו לחסוך כמה אירו, אפשר לבקר בחינם בגלריית המשמר האזרחי שבמוזיאון אמסטרדם, בבית הספר לרכיבה שבפונדל פארק, בחצרות הפנימיות של העיר, שנקראות הופייס (כמו בחיינהוף), ובשוק הפרחים הצף בלומנמארקט. ואפשר גם לשוט חינם שיט קצר של כמה דקות ממרכז העיר לאזור מתפתח שנקרא איי (IJ).