כל מה שרציתם לדעת עלכרתים.

מידע כללי

האי שנחשב ערש הציוויליזציה האירופית, ידוע בהיסטוריה הארוכה שהותירה בו את חותמה - מהתרבות המינואית, דרך היוונים, הרומאים, הביזנטים, המוסלמים, הוונציאנים והעות'מנים – ומכל המסורת העשירה הזאת תוכלו להתרשם על רקע נופים הרריים וחופים נפלאים שנושקים לים הכחול. רוב התיירים מכירים את האי כיעד מושלם לבטן-גב במלונות הכל כלול, אבל אם תרצו להכיר את האי באמת, אל תוותרו על טיול בין כפרים אותנטיים, על טרק בערוץ סמאריה, על ביקור באתרים ארכיאולוגיים כמו קנוסוס העתיקה ועל בילוי בערי נמל ציוריות כמו חאניה.

דרכי הגעה

יש טיסות ישירות מתל אביב לכרתים בחודשים אפריל-אוקטובר. בשיא העונה יש מספר טיסות ביום, ומחוץ לעונה התדירות נמוכה יותר. לחלופין, אפשר לטוס לאתונה ולהמשיך משם לכרתים.

התניידות

האפשרות הנוחה והמומלצת ביותר היא ברכב שכור, במיוחד אם תרצו לטייל באי ולחקור אותו לעומק. אם תעדיפו לנסוע בתחבורה הציבורית, יש רשת של אוטובוסים שמקשרים בין הערים והכפרים, לצד תחבורה עירונית. עם זאת, כדאי לזכור שהאוטובוסים אינם מגיעים אל החופים הנידחים ביותר. כמו בכל אי יווני אחר, גם כאן תוכלו לשכור טרקטורון או קטנוע.

זמן שהיה מומלץ

טיסות השכר הישירות והחבילות לעונת הקיץ מותאמות בדרך כלל לחופשה של 3-7 לילות. מכיוון שהאי גדול יחסית, בשהות קצרה יותר מומלץ להתמקם באזור מסוים (מזרח, מרכז או מערב האי) ולנצל את כל מה שיש לאזור להציע.

טיפים שחשוב לדעת

אם תרצו לשכור רכב, דאגו להנפיק מראש רישיון נהיגה בינלאומי כדי להימנע מעוגמת נפש. מהנמל של העיר הרקליון (בירת האי) תוכלו להפליג בקלות אל האיים הקיקלאדיים הקרובים (סנטוריני, מיקונוס, פארוס ועוד) ולשלב את הביקור בכרתים עם נופש באי או שניים נוספים.