כל מה שרציתם לדעת עלפורטו.

מידע כללי

פורטו, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, עלתה בשנים האחרונות על מפת התיירות והיא אינה מהססת לקרוא תיגר על ליסבון ולהפוך בעתיד למוקד התיירות המוביל במדינה. בעיר יש מיליון וחצי תושבים, והיא נחשבת הגרסה הרגועה, הנינוחה והמסורתית יותר של ליסבון התזזיתית והקוסמופוליטית. בין האטרקציות המרכזיות בעיר ניתן למצוא את גשר דום לואיש האדיר, את מגדל קלריגוש המתנשא מעל מרכז פורטו, את שכונת ריביירה הצבעונית, את קאסה דה מוסיקה המודרני ואת המזח בגדה הדרומית של נהר הדואורו (שם מומלץ לבקר באחד היקבים המהוללים).

דרכי הגעה

נמל התעופה הבינלאומי של העיר משרת טיסות מכל רחבי העולם, אבל נכון לעכשיו אין עדיין טיסות ישירות מתל אביב לפורטו. תוכלו להגיע לכאן בטיסה משלל יעדים באירופה, כולל איסטנבול, ליסבון, מדריד ועוד. ואפשרות נוספת היא לטוס לליסבון ולהמשיך באוטובוס או ברכבת לפורטו.

התניידות

פורטו הקסומה היא עיר מושלמת לטיול ברגל. היא נוחה, רחובותיה מוצלים ולאורכם יש תחנות רבות למנוחה. אם בכל זאת יימאס לכם ללכת ברגל (מה גם שתצטרכו לטפס לא פעם בסמטאות תלולות), יש בעיר גם רשת חדשה ונקייה במיוחד של רכבת תחתית שמחברת בין מוקדי העניין העיקריים בעיר. תחנות המטרו הן אטרקציות בפני עצמן, ומפורסמות בעיצוב הייחודי שלהן.

זמן שהיה מומלץ

שלושה ימים יספיקו בהחלט כדי לדלג בין מוקדי העניין העיקריים בעיר, אבל מומלץ ורצוי להאריך את הביקור ולטייל בה בנחת, ולהוסיף גם כמה ימים של טיול בעמק הדואורו.

טיפים שחשוב לדעת

הצטיידו בנעליים נוחות. פורטו היא עיר יפהפייה, אבל ההליכה בה כוללת טיפוס לא קל ברחובות תלולים, במיוחד בעיר העתיקה שלגדתו הצפונית של נהר הדואורו.