כל מה שרציתם לדעת עלונציה.

מידע כללי

ונציה היא עיר מיוחדת במינה, עיר תעלות שצפה לה במימי הלגונה, עם עבר מפואר, הווה מתפורר מעט, ועתיד שנראה קצת לא ברור. זו עיר מרתקת אך מבלבלת, מסתורית ורומנטית אבל גם לא קלה ונוחה לטיול, ובעיקר מאוד יקרה. השיט בתעלה המרכזית (קאנאלה גראנדה) יחשוף בפניכם ארמונות מרשימים משני הצדדים, והטיול בסמטאות הצרות בלי שום ספק יסתיים באיבוד הדרך. אל תוותרו על גשר הריאלטו ועל השווקים הסמוכים אליו, על הגטו היהודי ועל אוסף פגי גוגנהיים, על כיכר סן מרקו הענקית ועל בזיליקה די סן מרקו המרשימה, וכמובן גם על שיט אל האיים הציוריים מוראנו ובוראנו. העונה הקסומה ביותר לביקור בוונציה היא ללא ספק בזמן הקרנבל (בדרך כלל בפברואר), אבל יש לזכור שזו עונת החורף המועדת להצפות.

דרכי הגעה

טיסות של איזי ג'ט (ובעונה גם של אל על) מגיעות לנמל התעופה של ונציה (מרקו פולו), אך תיירים רבים מגיעים לוונציה במסגרת טיול בצפון איטליה, או דרך נמל התעופה של ורונה.

התניידות

בוונציה עצמה, לאחר שעוברים את הגשר מכיוון היבשה, תוכלו להתנייד ברגל בלבד, או בשיט בוואפורטו (אוטובוס מים), וכמובן גם בגונדולה (אפשרות יקרה ותיירותית להחריד).

זמן שהיה מומלץ

יומיים עד שלושה יספיקו בהחלט. רבים מגיעים לוונציה לטיול יום בלבד - גם משום שהיא קטנה וגם משום שהיא מאוד יקרה - ומשלבים את הביקור בה עם טיול בצפון איטליה ובאזור האגמים.

טיפים שחשוב לדעת

כאמור, ונציה יקרה, יקרה מאוד. אם תחליטו לשבת באחד מבתי-הקפה ההיסטוריים של פיאצה סן מרקו, אתם עלולים לשלם עשרות אירו גם על כוס קפה או קולה זירו.