כל מה שרציתם לדעת עלאוסטריה.

מידע כללי

אוסטריה היא יעד תיירות קלאסי ואהוב בכל עונות השנה, מהאדריכלות המלכותית של וינה ועד המסורת המוזיקלית של זלצבורג, מהפסגות המושלגות של אינסברוק ועד ההיסטוריה המפוארת של מנזר מלק. אוסטריה היא מדינה קטנה יחסית שיושבת במרכז אירופה, ללא גישה לים אך עם גישה נוחה מאוד לשאר חלקי אירופה. היא ידועה במורשת המוזיקלית העשירה שלה, שניכרת היטב גם בווינה, בירת הוואלס, וגם בזלצבורג, עיר הולדתו של מוצרט. ועוד לא דיברנו על "צלילי המוזיקה", ועל הנופים האלפיניים שיגרמו גם לכם לפצוח בשירה ובריקודים. זו פשוט אחת המדינות היפות באירופה, עם עיירות ציוריות והרבה ירוק בעיניים, ואיך אפשר לשכוח את השניצל הווינאי, את עיירות הספא ואת אתרי הסקי בחורף. זו מדינה מושלמת לטיול המשלב בין ערים ותרבות לבין טבע עוצר נשימה, והיא בהחלט מתאימה לכולם, צעירים, מבוגרים, משפחות ויחידים.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

הקיץ הוא עונה מושלמת לטיול באוסטריה ההררית, אבל כדאי להביא בחשבון שאתרי התיירות עמוסים וצפופים. בעונות הביניים (אפריל-מאי, ספטמבר-אוקטובר) מזג-האוויר קריר עד נעים, התורים לאטרקציות קצרים יותר וגם המחירים נוחים יותר, אבל לא כל מוקדי-העניין פתוחים. עונת הסקי מגיעה לשיאה מדצמבר עד מרץ, ואם אתם לא סובלים יותר מדי מהקור, וינה קסומה ממש בעונת החגים (דצמבר), אז תוכלו ליהנות גם משוק חג המולד מהמפורסמים באירופה.

ויזה ומעברי גבול

אין צורך באשרת כניסה לביקור של עד 90 יום באוסטריה. מעברי הגבול בין מדינות אירופה פתוחים לגמרי.

מטבע מקומי

המטבע הנהוג באוסטריה הוא האירו. לא חסרים באוסטריה משרדי חלפנות וכספומטים, אבל רצוי להצטייד בכמות מספקת של כסף מזומן, כי כמו בגרמניה, גם כאן יש עדיין בתי עסק רבים שלא מכבדים כרטיסי אשראי. בכל מקרה, כדאי לזכור שאמריקן אקספרס פופולרי פחות מויזה ומאסטרקארד.

סים מקומי ואינטרנט

אוסטריה היא מדינה מתקדמת ועשירה בווי פי, בנוסף תוכלו גם לקנות כרטיס סים מקומי בעלויות נמוכות עם ההגעה לאוסטריה (בכל סניף של T-Mobile, A1 או חברות אחרות). ויש גם שירות בעברית בחנות idigital בווינה (סמוך לבית חב"ד).

בטיחות ובריאות

אוסטריה היא מדינה בטוחה מאוד לטיול, ואין צורך בהכנות מיוחדות כדי לטייל בה. כמו בכל מקום אחר, כדאי להצטייד מראש בתרופות המרשם שלכם, וגם לנקוט בכל אמצעי הזהירות הרגילים בטיול בעיר גדולה כמו וינה (כן, גם בעיר הוואלסים יש כייסים). אם תצאו לטייל בהרים, כדאי לזכור שמזג האוויר הפכפך להצטייד בבגדים חמים גם בקיץ.

מאכלים מקומיים

המטבח האוסטרי משלב בתוכו השפעות מרחבי האימפריה האוסטרו-הונגרית של פעם. המאכל המפורסם ביותר הוא השניצל הווינאי, העשוי מבשר עגל. מהונגריה הגיע לכאן גם הגולאש, מבוהמיה הגיעו הכופתאות (קנודל), ומטורקיה הקפה השחור והחזק. לאוהבי המתוק זה גן עדן ממש, עם שפע קונדיטוריות משגעות, ועוגות כמו זאכר טורט המפורסמת או שטרודל התפוחים הידוע.

בחרו עיר