כל מה שרציתם לדעת עלזלצבורג.

מידע כללי

זלצבורג, העיר הרביעית בגודלה בווינה, היא אחת הערים המתוירות במרכז אירופה, והיא ללא ספק פסטורלית - בול מה שהייתם מצפים למצוא בעיר אירופית קטנה, עם הנהר שחוצה אותה, המצודה שמתנשאת על הגבעה, הסמטאות הציוריות והבתים היפים, וזה עוד לפני שהסתכלנו על הנופים המהפנטים שמסביב. תוסיפו לזה גם את בית הולדתו של מוצרט, מוצרט-קוגל (כדורי שוקולד ממולאים) באחד מבתי הקפה שלגדת הנהר, ואת קניון אאוטלט ליד נמל התעופה, ומסתמן פה סוף שבוע מושלם. ואם נעמיס גם סקי בחורף וגן עדן לטיולים בטבע בקיץ, שלא לדבר על מצודת הוהנוורפן או על מכרות המלח של בוואריה, נקבל מתכון מנצח לטיול בלתי נשכח.

דרכי הגעה

יש טיסות ישירות של אל על לזלצבורג, או שתוכלו לטוס דרך וינה. אפשרות נוספת היא לטוס למינכן, ולהמשיך משם ברכב שכור לזלצבורג.

התניידות

מחוץ לעיר מומלץ להתנייד ברכב שכור. בעיר עצמה לא צריך רכב, ומומלץ לטייל ברגל, באופניים (אפשרות פופולרית מאוד, יש בעיר ובסביבותיה מעל 180 ק"מ של שבילי אופניים) או בתחבורה הציבורית, שכוללת אוטובוסים וחשמליות אבל נחשבת יעילה פחות מזו של וינה. אל מצודת זלצבורג תוכלו לטפס בפוניקולר.

זמן שהיה מומלץ

מיומיים בעיר עצמה ועד שבוע או עשרה ימים לטיול מקיף באזור.

טיפים שחשוב לדעת

באזור זלצבורג יש שלושה כרטיסי הנחה : אחד מעניק כניסה חופשית לאתרים ולמוזיאונים בעיר עצמה (כולל תחבורה ציבורית), והוא תקף ל-24/48/72 שעות; השני (Salzburgerland Card) שמכסה כמאתיים אתרים באזור (הוא כולל גם כרטיס עירוני ל-24 שעות), ונחשב שימושי למשפחה עם שלושה ילדים ומעלה; והשלישי הוא כרטיס לאזור האגמים (Salzkammergut Erlebnis Card), שעלותו נמוכה אך גם החיסכון אינו גדול והוא מקנה רק הנחה מסוימת בכניסה לאתרים.