כל מה שרציתם לדעת עלהאיים האזוריים.

מידע כללי

האיים האזוריים מרוחקים אלפי קילומטרים מפורטוגל היבשתית, אי שם בלב האוקיינוס האטלנטי. למעשה, מדובר בגרסה הטרופית של איסלנד, עם יערות גשם אינסופיים, הרי געש חרוטיים, מפלים שוצפים וצוקים שמתנשאים בתלילות מעל גלי האוקיינוס הנשברים אליהם. הארכיפלג מורכב מתשעה איים געשיים שהמוני התיירים טרם גילו, והביקור כאן אינו דומה לשום מקום אחר בעולם. האקלים באיים ייחודי, המטבח המקומי מבוסס על בישול במי הגייזרים התת-קרקעיים, ואדמת האיים היא קרקע עשירה לגידול עשרות מינים של צמחיה. האי הגדול ביותר, סאו מיגל, מקביל בגודלו לים המלח, אבל מציע מבחר עצום של אטרקציות, ואפשר לשהות בו שבועות רבים.

דרכי הגעה

טיסות יומיות נוחתות בנמל התעופה של פונטה דלגדה, הבירה המנהלתית והעיר הגדולה ביותר באיים האזוריים, רובן מפורטו ומליסבון, וגם מלונדון, אמסטרדם וערים נוספות באירופה ובצפון אמריקה. נמל התעופה של טרסיירה משרת גם הוא טיסות בינלאומיות בעונת השיא בתיירות. אל האיים האחרים ניתן להגיע בטיסות ישירות מפונטה דלגדה ומליסבון. הביאו בחשבון שהטיסות בין האיים ואליהם אינן זולות, ועלולות להתבטל בהתראה קצרה כתוצאה משינויים במזג האוויר. מומלץ מאוד לשלב את הביקור באיים עם טיול בפורטוגל או במרוקו הסמוכות, או כיעד ביניים בדרך לאמריקה.

התניידות

השכרת רכב היא הכרחית לטיול באיים, שכן תחבורה ציבורית כמעט אינה קיימת מחוץ לפונטה דלגדה. מעבורות מקשרות בין האיים עצמם, אולם רובן איטיות ולא נוחות בהשוואה לטיסות (שעלולות להיות יקרות למדי).

זמן שהיה מומלץ

אם זמנכם דוחק ואתם מתכננים להישאר באיים פחות מחמישה ימים, מומלץ להקדיש אותם לסאו מיגל ולא לבקר באיים נוספים. בהנחה שאתם מתכוונים לבלות באיים זמן רב יותר, מומלץ בחום לבקר באיים נוספים, כמו פיקו וטרסיירה.

טיפים שחשוב לדעת

מכ"ם הגשמים הוא חברכם הטוב ביותר במהלך הביקור באיים האזוריים. מזג האוויר הפכפך מאוד, ובוקר קיצי עלול להפוך תוך דקות לצהריים חורפיים. לכן, מומלץ לעקוב אחר התחזית ולתכנן את הטיול כך שבימים הגשומים לא תמצאו את עצמכם באמצע טרק בין מפלים או סלעי בזלת חלקלקים.