כל מה שרציתם לדעת עלאתונה.

מידע כללי

אתונה של היום היא שילוב מושלם בין יוון העתיקה לעיר הדינמית והנהנתנית של ימינו. מצד אחד האקרופוליס, האגורה ומוזיאונים נפלאים, ומצד שני טברנות וצלילי בוזוקי, טקס חילופי המשמר בכיכר סינטאגמה, המסעדות והברים של פלאקה ומונסטיראקי, וגם האווירה הכפרית באנאפיוטיקה. כל אחד ימצא כאן משהו שקוסם לו: היסטוריה ומיתולוגיה, מוסיקה מסורתית, קניות נהדרות ברחוב ארמו, מקומות בילוי מלאי אווירה בקולונאקי האופנתית, אדריכלות עתיקה וחדשה, שווקים ואפילו חוף רחצה בפרוור גליפאדה. ואם תרצו לטייל גם מחוץ לעיר, אל תוותרו על נאפפליו הקסומה, שנבחרה לאחת העיירות היפות ביוון; או שתוכלו להרחיק גם עד לאתר העתיקות המפורסם של דלפי.

דרכי הגעה

יש טיסות ישירות של אל על ושל אג'יאן איירליינס לנמל התעופה של אתונה, המרוחק 27 ק"מ ממרכז העיר. עם ההגעה, קנו כרטיס נטען לנסיעה בתחבורה הציבורית, ותוכלו לנסוע ברכבת היישר לתחנות הגדולות שבמרכז העיר (כל חצי שעה).

התניידות

באתונה יש שלושה קווי מטרו, וגם כמה קווי חשמלית (מכיכר סינטאגמה יוצאת חשמלית היישר לחוף גליפאדה, לדוגמה). הנסיעה במוניות זולה מאוד בהשוואה לבירות אחרות באירופה, ובמרכז העיר כיף לטייל בעיקר ברגל.

זמן שהיה מומלץ

שלושה ימים עד שבוע, אם תרצו לטייל גם מחוץ לעיר.

טיפים שחשוב לדעת

השגיחו היטב על הארנקים ועל הטלפונים שלכם באתרים הומי אדם, כולל סלע אראופאגוס שבכניסה לאקרופוליס. היו כבר מקרים של כיוס תיירים בזמן שהתרשמו מהנוף המרהיב. מומלץ לבקר באקרופוליס בשעות הבוקר המוקדמות או לעת שקיעה; באמצע היום השמש כאן קופחת, ואין הרבה צל.