כל מה שרציתם לדעת עלטנזניה (זנזיבר).

מידע כללי

בטנזניה שבמזרח אפריקה מחכה החופשה המושלמת, - מביקור בשמורות הספארי רחבות-הידיים או טרק אל הר קילימנג'רו, ועד רביצה על החול הלבן ושחייה במימי הטורקיז של זנזיבר. מה עוד אפשר לראות ולעשות במדינה המיוחדת הזאת? בחלק היבשתי של טנזניה, שנקרא טנגניקה, תוכלו להצטלם ליד עצי באובב ענקיים ולומר שלום ליונקים הגדולים בשמורת טרנגירי, לקפוץ עם שבט המסאי בשמורת סרנגטי המפורסמת, לטפס אל מכתש נגורונגורו, או לבקר שבטים של ציידים-לקטים וחרשי ברזל סביב אגם אייסי. וגם באי התבלינים זנזיבר יש מה לראות ולעשות חוץ מאשר לרבוץ על החול הלבן עם קוקטייל ביד.

מזג אוויר ועונות מומלצות לטיול

האקלים הטרופי של טנזניה מחלק את מזג האוויר לשתי עונות עיקריות, יבשה ורטובה. בעונה היבשה (יולי-פברואר) הסיכוי למשקעים נמוך יותר, והיא מגיעה לשיאה באוגוסט-ספטמבר, כשמזג האוויר חם אבל לא יבש או לוהט מדי. בעונה הרטובה (מרץ-יוני) יורדים באי גשמים רבים שעלולים להפריע לתוכנית הטיול, אבל עדיין ישנם תיירים רבים שבוחרים להגיע בתקופה זו של השנה, בשל מחירי הטיסות הזולים.

ויזה ומעברי גבול

יש צורך באשרת כניסה שתוכלו להנפיק אונליין או עם הנחיתה בנמל התעופה. עלות האשרה לבעלי דרכון ישראלי היא 50 דולר.

מטבע מקומי

המטבע הרשמי של טנזניה הוא השילינג הטנזני, אך ברוב המקומות ניתן ואפילו רצוי לשלם בדולרים, בגלל שער ההמרה הלא משתלם. אם אתם מתכננים לטייל באזורים נידחים יותר, הצטיידו גם בסכום כסף במטבע המקומי.

סים מקומי ואינטרנט

ניתן לקנות בנמל התעופה סים מקומי עם חבילות גלישה שונות בעלות של 10-15 דולר, אך יש להביא בחשבון שהקליטה במרבית האזורים אינה טובה. רוב הזמן תעשו שימוש באינטרנט האלחוטי שבמקום.

בטיחות ובריאות

יש להתייעץ עם רופא מומחה במרפאת מטיילים לגבי החיסונים הדרושים, וכן לגבי טיפול למניעת מלריה, ומומלץ לעשות זאת לפחות חודש מראש. אם תצטרפו לטיול בשמורות הספארי, הקפידו לפעול בהתאם להנחיות באשר להתנהלות מול חיות הבר. בשל תנאי התברואה הירודים, אסור לשתות מי ברז בטנזניה: הקפידו לשתות ולצחצח שיניים מבקבוקים סגורים של מים מינרליים בלבד. כמו כן, היזהרו מגניבות והקפידו לנעול את הציוד שלכם במקום הלינה.

מאכלים מקומיים

תירס ואורז הם מרכיבים חשובים במטבח הטנזני, ולצדם מגישים דגים טריים לאורך החוף, או בשר עז, עוף או בקר בפנים הארץ. האוכל ההודי נפוץ מאוד, והבירה המקומית הפופולרית ביותר נקראת קילימנג'רו.

בחרו עיר