כל מה שרציתם לדעת עלזנזיבר.

מידע כללי

זנזיבר הוא אי טרופי שזכה לכינוי אי התבלינים. בירת האי, סטון טאון, שוכנת בדרום האי, ויש בה שווקים ומסעדות מצוינות. רוב מלונות הנופש המפנקים ממוקמים בצפון האי או במזרחו. בצפון, ובמיוחד בחוף נונגווי המתויר יותר, יש חיי-לילה תוססים, וגם הבדלי הגאות והשפל ניכרים פחות. לעומת זאת, במזרח תמצאו חופים שקטים יותר, אך הבדלי גאות ושפל מורגשים הרבה יותר. מומלץ לחלק את הטיול בין האזורים השונים (בדגש על צפון האי), וליהנות מכל מה שיש לאי הקסום הזה להציע, כולל שיט אל האי הנעלם, ביקור בחווה לשימור צבי ים או הצצה אל בית הולדתו של פרדי מרקורי בסטון טאון.

דרכי הגעה

נמל התעופה של זנזיבר נמצא בסטון טאון שבדרום האי, מרחק כשעה וחצי נסיעה מהחופים המתויירים שבצפון האי. בשיא העונה, יש טיסה שבועית ישירה מהארץ (כשש שעות טיסה), או שתוכלו להגיע אל האי גם דרך אדיס אבבה או נמל התעופה הבינלאומי קילימנג'רו שבטנזניה היבשתית.

התניידות

כדי לטייל בכפרים שבאזור המלון, תוכלו לצעוד או לרכוב על קטנוע לאורך החוף או דרך הכפר עצמו (מומלץ פחות שכן הדרכים מלאות מהמורות). אם תרצו לצאת לטיולי יום, או לעבור בין האזורים השונים באי, תזדקקו למכונית. הדרך המומלצת ביותר היא לשכור מדריך מקומי ולסגור דרכו טיולים ברחבי האי.

זמן שהיה מומלץ

ארבעה ימים עד שבוע, כדי שתוכלו ליהנות במלואן מהאטרקציות הרבות של זנזיבר, ולהשאיר מקום גם לבטן-גב.

טיפים שחשוב לדעת

חשוב לזכור שלמרות האווירה התיירותית ומלונות הנופש היוקרתיים, זנזיבר שייכת למדינת עולם שלישי, ויש להביא בחשבון שיבושים כמו הפסקות חשמל ושאר בעיות טכניות.