כל מה שרציתם לדעת עלואדי מוסא (פטרה).

מידע כללי

ואדי מוסא הוא כפר קטן שמעטים היו שומעים עליו, אם זה לא היה היישוב הקרוב ביותר לפטרה - אחד משבעת פלאי תבל ואתר מורשת העולם של אונסק"ו - ולכן גם המקום הטוב ביותר ללון בו לקראת הביקור בעיר הנבטית העתיקה, כדי שתוכלו להגיע לאתר בשעות הבוקר המוקדמות. הכפר עצמו קטן, אך יש בו מגוון רחב של מסעדות ומקומות לינה - ממלונות זולים שמספקים את כל השירותים הבסיסיים לתיירים, ועד מלונות יוקרה שבהם תוכלו להרגיש כמו ש'ייחים!

דרכי הגעה

הנסיעה ברכב מעקבה אל ואדי מוסא אורכת כשעתיים, ומעמאן כשלוש שעות.

התניידות

ההתניידות תלויה בבחירת מקום הלינה שלכם. הכפר בנוי על הר, ואזורי המלונות מתחלקים לשניים: אזור המלונות שבמורד הכפר קרוב יותר לכניסה אל פטרה (ולכן המלונות שם יקרים יותר), ובאזור העילי המלונות זולים יותר. כדאי להביא בחשבון שתצטרכו לנסוע במוניות כדי להגיע למסעדות או לכניסה אל פטרה.

זמן שהיה מומלץ

יומיים

טיפים שחשוב לדעת

תיירים מגיעים לוואדי מוסא בעיקר כדי לבקר בפטרה. כדי למצות את הביקור באתר המפורסם (ולצלם תמונות יפות במיוחד), מומלץ להשכים מוקדם ולהגיע אליו ב-6:00, מיד עם הפתיחה. כמו כן, אפשר להשלים את הביקור ביום אחד אינטנסיבי מאוד, אבל מומלץ יותר לפרוש את הביקור על יומיים, גם משום שהאתר ענק ויש בו הרבה מה לראות ולצלם, וגם כדי להצטרף למופע שנקרא 'פטרה לאור נרות', כשרחבת האוצר מוארת וקסומה (בלילות שני, רביעי וחמישי).