כל מה שרציתם לדעת עלבאקו.

מידע כללי

העיר שזכתה לכינוי 'דובאי של הקווקאז' התפתחה בצעדי ענק בעשר השנים האחרונות, גם בזכות אירועים חשובים שאירחה, כמו האירוויזיון של 2012. לצד עיר עתיקה וארמון שנראים כאילו נלקחו מסיפורי אלף לילה ולילה, יש בה גם אדריכלות חדשנית ופורצת דרך – כמו מגדלי להבה המפורסמים, מרכז היידר אלייב היפהפה או מוזיאון השטיחים שמזכיר בצורתו שטיח מגולגל – וגם פארקים נעימים, טיילת מרשימה וארוכה, מרכזי קניות חדשניים, רחוב ראשי שכולו חנויות מעצבים, שלא לדבר על מסעדות, ברים, מועדונים ואפילו קזינו. בעיני רבים, עיר הבירה של אזרבייג'ן משתווה ביופייה ובמבחר האטרקציות שלה לרבות מבירות אירופה.

דרכי הגעה

לנמל התעופה החדיש של באקו מגיעות טיסות ישירות של ארקיע, ישראייר וחברת התעופה המקומית, אזרבייג'ן איירליינס. אפשרות נוספת היא לטוס לגיאורגיה ולהמשיך במעבר הגבול היבשתי אל אזרבייג'ן (במכונית, באוטובוס או ברכבת; הביאו בחשבון נסיעה של 7-10 שעות ויותר).

התניידות

את העיר מרשתת רשת מטרו נרחבת, אך במרכז העיר כיף ונוח לטייל ברגל. אפשרות נוחה נוספת היא נסיעה במוניות של Bolt; כך המחיר מוסכם מראש, ובמרכז העיר תשלמו בדרך כלל לא יותר מ-5 מאנאט.

זמן שהיה מומלץ

שלושה עד חמישה ימים יספיקו בהחלט לבאקו עצמה, אך אם תרצו להכיר את המדינה לעומק תזדקקו לעשרה ימים עד שבועיים.

טיפים שחשוב לדעת

באקו נקראת גם 'עיר הרוחות', בשל הרוחות העזות שנושבות בה תמיד; מומלץ להצטייד בעליונית גם אם תגיעו לכאן בקיץ, וכמובן במעיל מחמם היטב אם תבקרו בה בחורף. רוב תושבי המדינה אינם דוברים אנגלית (אבל כן רוסית), כך שכדאי ללמוד כמה מילים וביטויים חשובים באזרית (הדומה מאוד לטורקית), או להצטייד בגוגל טרנסלייט. מהר מאוד תגלו שבמקומות רבים במדינה לא אוהבים שמצלמים; מומלץ תמיד לבקש רשות. כמו כן, האזרים מקפידים מאוד על הדרת כבוד ועל נימוס: אל תרימו קול, דברו תמיד בנועם ואל תשכחו לומר תודה ובבקשה.