כל מה שרציתם לדעת עלדוברובניק.

מידע כללי

דוברובניק היא אחת הערים הרומנטיות והמסתוריות ביותר בבלקן, וקשה מאוד להפריז ביופייה. לא סתם היא נבחרה לשמש אתר צילומים מרכזי לסדרה 'משחקי הכס' ולהפקות טלוויזיוניות רבות נוספות. העיר העתיקה ומוקפת החומה היא מבוך של סמטאות צרות, כיכרות רחבות, כנסיות עתיקות ובתים צפופים, ואף על פי שהיא גדושה לעייפה בתיירים, היא לא איבדה מקסמה – הטיול בסמטאותיה הצרות הוא כמו מסע בזמן אל תור הזהב של העיר בימי-הביניים. אם בכל זאת ימאס לכם מגודש התיירים, צפונה מדוברובניק יש חופי רחצה משגעים ושורה של עיירות וכפרים קטנים, והעיר נמצאת גם במרחק נסיעה מכמה משמורות הטבע היפות של בוסניה-הרצגובינה ושל מונטנגרו.

דרכי הגעה

כרגע אין טיסות ישירות לנמל התעופה של דוברובניק, אך תוכלו להגיע העירה בטיסה של אל על או של קרואטיה איירליינס לזאגרב, וכן בקונקשן משלל יעדים אחרים. וכמובן גם בדרך היבשה, ממונטנגרו ומבוסניה-הרצגובינה השכנות.

התניידות

בדוברובניק פועלת מערכת נוחה ויעילה של אוטובוסים שמגיעים עד לשערי העיר העתיקה. בתוך העיר העתיקה עצמה, האפשרות היחידה היא לטייל ברגל, ואם תבקרו בעיר בעונת השיא בתיירות, תגלו שרוב הזמן תזדחלו בתוך פקק אנושי. סביב העיר העתיקה יש מספר חניונים ציבוריים, כך שתוכלו להחנות את הרכב השכור (בעונת השיא תגלו שזה לא זול, במיוחד אם תרצו לשהות בעיר יום שלם).

זמן שהיה מומלץ

העיר העתיקה קומפקטית למדי, ותוכלו למצות אותה תוך יומיים לכל היותר. מחוצה לעיר מוקפת החומה יש עוד כמה אטרקציות, ותיירים רבים מגיעים לכאן גם כדי לנפוש כמה ימים במלונות שלאורך קו החוף.

טיפים שחשוב לדעת

זו עיר יקרה ביחס לערים אחרות בקרואטיה; אם תרצו לצאת לטיולי כוכב בקרואטיה, מומלץ לבחור בעיר אחרת – זולה, רגועה ומרכזית יותר מדוברובניק (ששוכנת כאמור ממש בקצה הדרומי של המדינה). אם תבחרו ללון בדוברובניק, מומלץ לעשות זאת מחוץ לעיר העתיקה; בשכונות שבפאתי העיר יש מלונות קטנים וזולים יותר, וגם שלל דירות להשכרה. כיוון שדוברובניק עמוסה מאוד בתיירים, מומלץ לבקר בעיר העתיקה בשעות הבוקר המוקדמות או אחר הצהריים.