כל מה שרציתם לדעת עלקוטור.

מידע כללי

העיר העתיקה ומוקפת החומה היא אתר מורשת העולם של אונסק"ו, ובצדק. היא יושבת במפרץ יפהפה, ועשירה ברחובות צרים, בכיכרות יפות, בקתדרלות, במסעדות ובבתי קפה, וגם במוזיאונים ובתים נאים. תוכלו לטייל על חלקים מחומת העיר, ואל תחמיצו גם את התצפית מהמבצר שמתנשא מעל קוטור. העלייה לכאן כרוכה ב-1300 מדרגות (טיפוס של שעה ויותר), אבל הנוף המרהיב אל המפרץ כולו שווה את המאמץ. אם תרצו לטייל גם מחוץ לקוטור, סעו באוטובוס או ברכב שכור לפארסט, עיירה ונציאנית יפה שמשקיפה על שני איים קטנים.

דרכי הגעה

נמל התעופה הקרוב ביותר לקוטור נמצא בטיווט, מרחק של פחות מעשרה ק"מ מהעיר. ניתן לנחות גם בפודוגריצה, בירת מונטנגרו, או בדוברובניק שבקרואטיה, ולנסוע לקוטור בתחבורה הציבורית או ברכב שכור שתצטרכו להחנות באחד החניונים בתשלום מחוץ לעיר העתיקה.

התניידות

אין כניסה למכוניות לעיר העתיקה של קוטור, הצפופה ממילא. להתניידות סביב מפרץ קוטור ולטיולי יום באזור מומלץ לשכור רכב, והכבישים באזור טובים יחסית.

זמן שהיה מומלץ

יומיים יספיקו בהחלט.

טיפים שחשוב לדעת

העיר העתיקה עמוסה מאוד בתיירים בשיא העונה, והרחובות צפופים ביותר. כמו כן, בעת הטיפוס הארוך אל המבצר, שימו לב שכמה מגרמי המדרגות אינם מתוחזקים היטב, והאבן עלולה להיות חלקה (במיוחד ביום גשום). הצטיידו בנעלי הליכה נוחות וצאו לדרך מוקדם.