כל מה שרציתם לדעת עלבודווה.

מידע כללי

אחת הערים הגדולות במונטנגרו ובירת חיי הלילה של המדינה שוכנת לחופי הים האדריאטי. העיר נוחה להתמצאות, ויש בה עיר עתיקה ומוקפת חומה, שפע ברים, בתי קפה ומסעדות לאורך המרינה, ובעונת השיא בתיירות גם מופעי מוסיקה בלילות. האזור הוא חלק מהריביירה של מונטנגרו, כך שתוכלו ליהנות כאן מחופים נאים, ממסעדות דגים ומשקיעות יפות. בודווה מושלמת כבסיס לטיולי כוכב בדרום המדינה ולאורך קו החוף. ביום תוכלו לנסוע לטייל באגם סקאדר, במפרץ קוטור, בשמורת הר לובצ'ן, בטיווט ועוד, ובערב לחזור העירה וליהנות מארוחה טובה ומכוס בירה לשפת הים.

דרכי הגעה

נמל התעופה הקרוב ביותר לבודווה נמצא בטיווט, מרחק של 17 ק"מ מהעיר. ניתן לנחות גם בפודוגריצה, בירת מונטנגרו, או בדוברובניק שבקרואטיה, ולנסוע לבודווה בתחבורה הציבורית או ברכב שכור. לחלופין, תוכלו לנסוע באוטובוסים מהמדינות הסמוכות (מרחק 6-12 שעות נסיעה) בוסניה, סרביה, קוסובו, אלבניה ואפילו צפון מקדוניה.

התניידות

בודווה היא עיר קטנה יחסית וכיף ונוח לטייל בה ברגל, אך אם תרצו לצאת ממנה לטיולים ברחבי מונטנגרו מומלץ לשכור רכב. כמו כן, תוכלו להצטרף לטיולים מאורגנים, שעלותם אמנם יקרה יותר אבל זו אפשרות טובה לאלו מכם שמטיילים לבד.

זמן שהיה מומלץ

ארבעה עד חמישה ימים, כולל טיולי כוכב ליעדים נוספים מחוץ לעיר.

טיפים שחשוב לדעת

החוף המומלץ בקרבת העיר העתיקה הוא חוף מוגרן השקט (נקרא גם חוף הבלרינה ע"ש פסל הרקדנית שעומד על סלע), ואפשר גם לשוט אל האי הסמוך סווטי ניקולא וליהנות מחופיו.