כל מה שרציתם לדעת עלפראג.

מידע כללי

פראג היא אירופה הקלאסית במלוא מובן המילה – רחובות עתיקים וסמטאות צרות ומרוצפות אבן, טירה מהאגדות ואדריכלות גותית מרשימה, פאבים של פעם ובתי-קפה מהודרים, אמנות בכל פינת רחוב, צלצול פעמוני כנסיות, פארקים מרשימים, נהר שחוצה את העיר ושווקים תוססים. פראג שוקקת חיים ומלאה בתיירים, ויש בה שפע של מוקדי עניין ופעילויות, מאתרי חובה כמו כיכר העיר העתיקה והשעון האסטרונומי, המצודה האדירה וגשר קרל המפורסם, וכמובן גם הרובע היהודי שאסור לפספס, ועד אתרים שנמצאים מעט מחוץ למסלול התיירים המוכר, כמו גבעת פטרז'ין, מצודת וישהראד או רובע סמיכוב האלטרנטיבי. זו עיר שאפשר לטייל בה שבועות ולגלות כל פעם פינות נסתרות.

דרכי הגעה

טיסות ישירות של אל על, חברת התעופה הצ'כית וחברות תעופה מוזלות נוחתות בנמל התעופה של פראג, על שם וצלאב האבל, המרוחק כעשרים קילומטרים מהעיר. אפשר לנסוע העירה בזול ברכבת התחתית (לשם כך, תצטרכו להגיע קודם באוטובוס מפתח נמל התעופה אל תחנת האוטובוסים הצמודה למטרו), ויש גם שירותי שאטל ומוניות.

התניידות

פראג מרושתת היטב ויש בה רכבת תחתית, חשמליות ואוטובוסים שמגיעים לכל פינה בעיר, אבל מרכז העיר אינו גדול, רבים ממוקדי העניין קרובים מאוד זה לזה, ומומלץ לטייל בעיר ברגל – זה חלק מהקסם.

זמן שהיה מומלץ

3-4 ימים לפחות, ואף יותר מזה אם תרצו להכיר את העיר ואת האזור לעומק.

טיפים שחשוב לדעת

גשר קרל המפורסם ומצודת פראג עמוסים בתיירים בכל שעות היום. אם תרצו לבקר ובעיקר לצלם כאן בשקט, כדאי להגיע אל הגשר בשעת בוקר מוקדמת מאוד, ולהמשיך משם בטיפוס אל המצודה, שנפתחת בתשע. עמוסים לא פחות גם אתרי המוזיאון היהודי ביוספוב (שכוללים כמה בתי כנסת ואת בית הקברות היהודי העתיק), ומומלץ מאוד לקנות כרטיסים מראש באינטרנט.