כל מה שרציתם לדעת עללימסול.

מידע כללי

העיר השנייה בגודלה בקפריסין היא עיר נמל תוססת, במרחק נסיעה קצר מהרי טרודוס. יש בה מרינה מפוארת עם מסעדות מהשורה הראשונה, טיילת מרשימה הרצופה מסעדות, חנויות, טברנות ומועדוני לילה, מבצר ומוזיאונים לארכיאולוגיה, לפולקלור ולימי-הביניים, עוד שלל שרידים מעברה העשיר של העיר, וגם גן עירוני מקסים, רחובות שוק עמוסים במזכרות ובמלאכות-יד מסורתיות, חופי רחצה ועוד. בדומה לתל אביב, יש הטוענים שזו עיר שלא ישנה לעולם, ולכן עבור רבים היא הבסיס המושלם לטיול באי.

דרכי הגעה

לימסול שוכנת באמצע הדרך בין פאפוס ללרנקה, כך שתוכלו לנחות בטיסה ישירה בכל אחד משני נמלי התעופה הבינלאומיים. הנסיעה העירה מכל אחד מנמלי התעופה תארך כ-40 דקות. בדומה לפאפוס וללרנקה, גם אל לימסול אפשר להגיע בשיט מנמל חיפה.

התניידות

מרכז העיר העתיקה קטן יחסית, ונעים לטייל בו ברגל. יש גם תחבורה ציבורית, כול אוטובוסים ומוניות, או שתוכלו לשכור אופניים או קטנוע. אם תרצו לצאת לטיולים מחוץ לעיר ובהרי טרודוס, מומלץ מאוד לשכור רכב.

זמן שהיה מומלץ

רוב חברות התעופה מציעות דילים של 3-7 לילות, ובלימסול כדאי לשהות יומיים עד חמישה ימים, ולשלב גם טיולי יום מחוצה לה.

טיפים שחשוב לדעת

חובה להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי אם בכוונתכם לשכור מכונית צמודה. ואל תשכחו: בקפריסין נוהגים בצד שמאל של הכביש. לשוחרי היין מומלץ לבקר בלימסול בספטמבר, אז מתקיים בגן העירוני פסטיבל יין תוסס וחינמי. ואילו בפברואר תוכלו ליהנות מהקרנבל המסורתי של לימסול, שנמשך עשרה ימים וכולל אוכל, שתייה, תחפושות, ריקודים וזיקוקים.