כל מה שרציתם לדעת עלפאפוס.

מידע כללי

בקצה שבדרום-מערב האי שוכנת העיר הקטנה מבין הערים המרכזיות של קפריסין, אבל אחת החשובות שבהן: פאפוס היא אתר מורשת העולם של אונסק"ו, ובשנת 2017 היא נבחרה לבירת התרבות של אירופה. העיר הידועה על פי המסורת כמקום הולדתה של האלה אפרודיטה מחולקת לעיר תחתית ועילית. העיר התחתית הפכה בשנים האחרונות אתר נופש נחשק, עם מלונות יוקרה לאורך החוף, טיילת ארוכה, מרכזי קניות, ברים, בתי-קפה, מסעדות ומועדונים. ואילו בעיר העילית המסורתית יותר יש שלושה מוזיאונים חשובים, שוק והרבה מאוד טברנות. במחוז שמסביב תוכלו לבקר בשלל מוקדי עניין, כולל אתרי עתיקות וקברי מלכים, לצד חופים ומפרצונים יפים.

דרכי הגעה

בפאפוס נוחתות טיסות ישירות של סאנדור, ארקיע, ריינאייר ועוד. הנסיעה מנמל התעופה אל העיר תארך כרבע שעה, ואם אין לכם נופשון שכולל העברות, תוכלו לנסוע במונית, בשאטל או באוטובוס.

התניידות

בתוך העיר קל ונוח לטייל ברגל, ואם תרצו לקצר את הדרך בין העיר העילית לתחתית, תוכלו לנסוע במונית או באוטובוס. אוטובוסים בקו 11 או 15 מגיעים אל רוב מוקדי העניין.

זמן שהיה מומלץ

רוב חברות התעופה מציעות דילים של 3-7 לילות, ובפאפוס כדאי לשהות יומיים עד חמישה ימים, ולשלב גם טיולי יום מחוצה לה.

טיפים שחשוב לדעת

חובה להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי אם בכוונתכם לשכור מכונית צמודה. ואל תשכחו: בקפריסין נוהגים בצד שמאל של הכביש. פאפוס היא לא רק מלונות הכול כלול ובטן גב. בנוסף לשלל האתרים שבעיר ובסביבותיה, היא גם מארחת ביולי-אוגוסט פסטיבל בינלאומי לדרמה יוונית עתיקה, ובספטמבר את פסטיבל האופרה אפרודיטה.