כל מה שרציתם לדעת עלקוטאיסי.

מידע כללי

קוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, היא לא העיר היפה ביותר בגיאורגיה, ויש שרואים בה רק תחנת מעבר בדרך מטביליסי לבאטומי או למסטיה, אך אם תקדישו לה קצת זמן, תגלו עיר עשירה באתרים ארכיאולוגיים, בהם גם מנזר גלאטי וקתדרלת בגראטי, אתרי מורשת העולם של אונסק"ו. כמו כן, יש בקוטאיסי גם שוק מפורסם, מוזיאון לאתנוגרפיה וכיכר מרכזית נאה, ועוד לא הזכרנו את הרובע היהודי, ואת בית הכנסת המרשים והמשופץ של העיר. מומלץ מאוד לצאת מהעיר לטיול יום במערת פרומתיאוס ובשמורת סטפליה, שבה תוכלו להתרשם גם מעקבות של דינוזאורים. ואל תחמיצו ביקור בעיר המערות ורדזיה, המרוחקת כשעתיים נסיעה מקוטאיסי.

דרכי הגעה

בעונה יש לפעמים טיסות ישירות מתל אביב לקוטאיסי, ולחלופין אפשר להגיע העירה במרשרוטקה (מונית שירות) מבאטומי או מטביליסי. מדרום למרכז העיר נמצאת גם תחנת הרכבת המרכזית, שאליה מתנקזות רכבות מכל הערים הגדולות בגיאורגיה.

התניידות

התחבורה הציבורית זולה מאוד, וכוללת אוטובוסים עירוניים, מרשרוטקות ומוניות. תחנת האוטובוסים המרכזית נמצאת כשלושה קילומטרים ממרכז העיר, ליד סניף מקדונלדס.

זמן שהיה מומלץ

יומיים יספיקו בהחלט, או יותר מזה אם תרצו לצאת מהעיר לטיולי כוכב באזור, כולל ביקור בעיירת הספא בורג'ומי.

טיפים שחשוב לדעת

אם אתם מתכוונים לבקר בכמה מהאטרקציות החשובות באזור – מערת פרומתיאוס, שמורת סטפליה, קניון אוקטסה וקניון מרטווילי – כדאי לקנות כרטיס כניסה משולב לכולם.